Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Abdullah Oğuz'un Yönettiği 'Zaferin Rengi' Filminin Çekimleri Devam Ediyor

Abdullah Oğuz'un yönettiği 'Zaferin Rengi' filminin çekimleri devam ediyor. 2024 yılında vizyona çıkması beklenen filmde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Gonca Vuslateri, Arif Pişkin ve Yılmaz Bayraktar rol alıyor. Filmin konusu ise işgal altındaki İstanbul'da düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu'da başlattıkları direnişi anlatıyor.

Yayın Tarihi: 23.10.2023 00:51
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Abdullah Oğuz'un Yönettiği 'Zaferin Rengi' Filminin Çekimleri Devam Ediyor

Abdullah Oğuz'un Yönettiği 'Zaferin Rengi' Filminin Çekimleri Devam Ediyor

Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği 'Zaferin Rengi' filminin çekimleri devam ediyor. 2024 yılında vizyona çıkması beklenen filmde Nejat İşler, Yiğit Özşener, Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Gonca Vuslateri, Arif Pişkin ve Yılmaz Bayraktar rol alıyor.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre, filmin Çemberlitaş Meydanı’nda Kubilay Aka, Nejat İşler, Timuçin Esen ve Birce Akalay ile çekilen sahnelerinden fotoğraf paylaşıldı. İstanbul'u işgal edilmesine karşı 1919’da örgütlenen insanların Anadolu'da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından ‘General Harington Kupası’ etrafında anlatılan filmin ana kahramanı, Fenerbahçe’nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Bey’i Kubilay Aka, Peyker rolünü ise Gülperi Özdemir canlandırıyor. Nejat İşler, Sabri Toprak'ı; Timuçin Esen, Topkapılı Cambaz'ı; Yiğit Özşener, Mustafa Kemal Paşa'yı; Gonca Vuslateri 'Vera' ve Birce Ayıkalay da Halide Edip Adıvar’ı canlandırıyor.

Abdullah Oğuz'dan Fenerbahçe Filmi: Zaferin Rengi

Abdullah Oğuz'un yönettiği 'Zaferin Rengi' filminin ekibi ve oyuncuları basın mensuplarıyla bir araya geldi. 'Halide Edip Adıvar'ın Sultanahmet Mitingi' sahnesinin çekimleri öncesinde basına özel bir set ziyareti gerçekleştirildi. Yönetmen Abdullah Oğuz, burada yaptığı konuşmada, filmin işgal altındaki İstanbul'da düşman kuvvetlerine karşı örgütlenerek Anadolu'da başlatılan direnişin hikayesini konu aldığını söyledi. Oğuz, bu direnişi bir spor kulübü üzerinden anlattıklarını hikayenin 1918 ile 1923 arasındaki bir dönemi kapsadığını anlattı. İngilizler İstanbul'u terk etmeden önce General Harington adıyla düzenlenen kupada, Fenerbahçe'nin işgal güçlerine karşı oynadığı maçı kazandığını aktaran Oğuz, 'Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin futbol tarihinde çok önemli bir olay. Filmi bununla taçlandırıyoruz. Bu bir futbol filmi değil aslında. Yani o dönemi kapsayan bir direniş filmi.' değerlendirmesini yaptı.

'Fenerbahçe'nin Genlerinde Direniş Var'

Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Sabri Toprak rolünü oynayan Nejat İşler, 'Fenerbahçe'nin genlerinde direniş var. O yüzden Fenerbahçe camiasının bir üyesi olduğum için ve bu filme dahil olduğum için çok gurur duyuyorum.' ifadesini kullandı. Oyuncu Gülper Özdemir, filmde Sabri Toprak'ın yeğeni Peyker hemşire rolüyle yer aldığını belirterek, 'Peyker, o zamanki Hilal-i Ahmer yani bugünün Kızılayında hemşire olarak çalışıyor, yaralı askerlere, göçmenlere, çocuklara yardımcı oluyor.' şeklinde konuştu. Dönemin Fenerbahçeli futbolcularından Galip Kulaksızoğlu rolünü oynayan Kubilay Aka, Kulaksızoğlu'nun Fenerbahçe'nin hem kuruluşunda emeği olan hem de kaptanlarından ve sadece futbolda değil birçok yerinde emek vermiş bir spor adamı olduğunu kaydetti. Oyuncu Birce Akalay ise filmin tek sahnesinde yer aldığına işaret ederek, 'Konuk oyuncu gibiyim aslında bir sahne için buradayım ama çok önemli bir sahne için buradayım.' ifadesini kullandı.

'Zaferin Rengi' Filmi Hakkında

'Zaferin Rengi', 1919'da işgal altındaki İstanbul'da düşman kuvvetlerine karşı örgütlenerek Anadolu'da başlatılan direnişin hikayesini, General Harington Kupası etrafında kurgulayarak beyazperdeye taşıyacak. Filmin ana kahramanı, Fenerbahçe'nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Bey rolünde genç oyuncu Kubilay Aka, Peyker rolünde ise Gülper Özdemir yer alacak. Ayrıca Nejat İşler 'Sabri Toprak', Timuçin Esen 'Topkapılı Cambaz', Yiğit Özşener 'Mustafa Kemal Paşa', Gonca Vuslateri 'Vera', Yılmaz Adam Bayraktar 'Yüzbaşı Bennet' ve Birce Akalay 'Halide Edip' rolünde oynayacak. Yönetmen ve yapımcılığını Abdullah Oğuz'un üstlendiği, Evren Oğuz'un ortak yapımcı olduğu filmin 2024'ün ilk yarısında sinemalarda seyirciyle buluşması planlanıyor.