Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci İle Geliyor

Asus, oyunculara yönelik teknoloji çözümleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Oyun odaklı laptop, ekran kartı, monitör, mouse, klavye ve daha pek çok farklı ürünle karşımıza çıkan şirket, aynı zamanda akıllı telefon pazarında da varlığını sürdürüyor. Hatta Tayvanlı üretici şu sıralar merakla beklenen ROG Phone 8 üzerinde çalışıyor. Elbette ki Android dünyasının tartışılmaz kralı olması beklenen telefonla ilgili sızıntıların da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak ortaya çıkan bir görsel telefonun en önemli özelliğini doğruladı. Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci İle Gelecek.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 23:10
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci İle Geliyor

Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci İle Gelecek

Asus, oyunculara yönelik teknoloji çözümleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Oyun odaklı laptop, ekran kartı, monitör, mouse, klavye ve daha pek çok farklı ürünle karşımıza çıkan şirket, aynı zamanda akıllı telefon pazarında da varlığını sürdürüyor. Hatta Tayvanlı üretici şu sıralar merakla beklenen ROG Phone 8 üzerinde çalışıyor.

Elbette ki Android dünyasının tartışılmaz kralı olması beklenen telefonla ilgili sızıntıların da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak ortaya çıkan bir görsel telefonun en önemli özelliğini doğruladı. Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci İle Gelecek.

Asus ROG Phone 7 2023'ün ilk aylarında karşımıza çıktı ve sahip olduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden alan telefon, ROG Phone serisinin klasiği olan fanlı aktif soğutma sistemi ve 12 GB LPDDR5X RAM'i sayesinde tüm performans testlerinde zirveye oturmuş ve uzun süre kalkmamıştı. Şimdi ise aynısını ROG Phone 8 ile yapmayı planlıyor.

Ortaya çıkan tanıtım posterine göre Asus ROG Phone 8, Snapdragon 8 Gen 3 ile karşımıza çıkacak. Selefine göre hem yüzde 30 daha fazla performans sunan bu işlemci hem de yüze 20 oranında daha verimli. Bu sayede performansınız artarken, pil süreniz olumsuz etkilenmeyecek. Ancak selefinin 6000 mAh büyüklüğünde ve 65 W hızla şarj olan bir bataryaya sahip olduğunu düşünürsek şarjın bu modelde de önemli bir sorun olmayacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca GPU performansı da yine yüzde 25 daha fazla olacak. Üstelik Asus ROG Phone 8, iyi bir oyun performansından çok daha fazlasını sunacak. Bildiğiniz üzere yapay zeka son zamanların en popüler teknolojisi konumunda. Halihazırda Qualcomm bu teknolojiyi işlemcilerinin sunduğu performansı artırmak için kullandıklarını ve Snapdragon 8 Gen 3'e entegre ettiklerini açıklamıştı. Yani bu SoC, hem oyun hem de kamera gibi özelliklerin performansını artıracak. Buna ek olarak Asus ROG Phone 8 de işlemciden bağımsız olarak kendine has bazı AI özelliklerine sahip olacak. Tüm bunların bir araya gelmesi ise ortaya bir oyuncu telefonundan fazlasının çıkmasına neden oluyor. Kim bilir belki de geçmişte ana akım kullanıcıya pek de hitap etmeyen bu telefon serisi gelişen teknolojiyle beraber çok daha popüler hale gelebilir.