Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Google Play Protect ile Samsung Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme

Google Play Protect sistemi, Samsung uygulamalarını potansiyel olarak zararlı olarak işaretledi ve bazı kullanıcılara bilgilendirme yaptı. Samsung topluluğunda yaşanan cihaz güvenliği sorunu ise Google sunucusundaki geçici bir arızadan kaynaklandığı ve artık sorunsuzca kullanılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Yayın Tarihi: 25.10.2023 09:38
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Google Play Protect ile Samsung Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme

Google Play Protect ile Samsung Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme

Google Play Protect sistemi, arama kayıtları, mesajlar, fotoğraflar gibi kişisel verileri izleyen uygulamaları veya oyunları tespit ederek kullanıcıları uyarıyor. Google, yakın zamanda iki Samsung uygulamasını potansiyel olarak zararlı işaretledi ve bazı Galaxy telefon kullanıcılarına bilgilendirmede bulundu.

Google sunucularından kaynaklandı

Samsung telefon kullanıcıları Mesajlar ve Cüzdan uygulaması kullanıcının mesajlar, fotoğraflar, ses kayıtları, arama geçmişi gibi kişisel verilerini gözetlemeye çalıştıkları gerekçesiyle Google’ın Play Protect sistemi tarafından zararlı bulundu. Bu durum bazı kullanıcıları etkiledi. Samsung topluluğunda da Mesajlar uygulamasının kullanımı sırasında cihaz güvenliği sorunu olduğunu belirten açılır pencerenin çıkması durumunun Google sunucusundaki geçici bir arızadan kaynaklandığı ve artık sorunsuzca kullanılabileceği bilgisi kullanıcılarla paylaşıldı.