Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Harry Potter’ın Yıldızı David Holmes'ın Hayatı Belgesel Oldu

Harry Potter serisinde dublörlük yapan David Holmes'ın hayatı belgesel oldu. Ünlü oyuncu Daniel Radcliffe tarafından yapımcılığı üstlenilen 'David Holmes: Yaşayan Çocuk' belgeseli, Holmes'ın kaza geçirerek felç kalmasının ardından yaşadığı zorlukları anlatıyor.

Yayın Tarihi: 26.10.2023 14:33
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Harry Potter’ın Yıldızı David Holmes'ın Hayatı Belgesel Oldu

Harry Potter’ın yıldızı, çekimler sırasında felç kalan dublörüne belgesel çekti: 'Artık bu gizli projeyi paylaşabilirim'

Ünlü oyuncu Daniel Radcliffe'ın Harry Potter serisinde dublörlüğünü yapan ve çekimlerde kaza geçirerek felç kalan David Holmes'ın hayatı belgesel oldu. "David Holmes: Yaşayan Çocuk" adlı belgeselin yapımcısı ise Daniel Radcliffe...

Harry Potter film serisi boyunca ünlü oyuncu Daniel Radcliffe'ın dublörlüğünü yapan David Holmes, 2009'da "Ölüm Yadigarları" filminin setinde kaza geçirmiş, boynu kırılarak felç kalmıştı. Holmes hayatını konu alan "David Holmes: Yaşayan Çocuk" adlı belgeselin, ünlü oyuncu Daniel Radcliffe yapımcılığında çekildiğini duyurarak belgeselin 4 yıl süren bir çalışmanın sonucu olduğunu belirtti. Holmes, "Nihayet o gün geldi. Artık sizlerle bu gizli projeyi ve bu belgeseli oluşturmak için dört yıl süren sıkı çalışmayı paylaşabilirim: Yaşayan Çocuk" ifadelerini kullandı.

Nihayet O Gün Geldi

Holmes belgesel sürecine dair "Dublör olmak benim için hayattaki en önemli görevdi ve Harry'nin dublörlüğünü yapmak da dünyadaki en iyi işti. Ocak 2009'da hayatımı sonsuza dek değiştiren bir dublör provası kazası geçirdim. Bu film sadece kamera önündeki başarılarımın değil, aynı zamanda her gün karşılaştığım zorlukların ve boynumun kırılmasından sonra hayata karşı genel tutumumun hikayesini anlatıyor" dedi.

Holmes duyurusunda Harry Potter filmlerinden alıntı yaparak "Birleştiğimiz kadar güçlü, bölündüğümüz kadar zayıfız" ifadelerini kullandı.