Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Hollywood'da Görüşmeler Askıya Alındı, SAG-AFTRA'ya Milyonlarca Dolar Teklif Edildi

Hollywood'da yapımcılarla görüşmeler askıya alındı ve oyunculara yeniden greve katılma çağrısı yapıldı. Binlerce SAG-AFTRA üyesi greve destek verdi ve Hollywood yıldızları sendikaya 150 milyon dolar teklif etti.

Yayın Tarihi: 28.10.2023 21:52
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Hollywood'da Görüşmeler Askıya Alındı, SAG-AFTRA'ya Milyonlarca Dolar Teklif Edildi

Hollywood'daki Grev Görüşmeleri Askıya Alındı

Hollywood'daki grevi sonlandırmak amacıyla yapılan görüşmelerin askıya alınması üzerine sektörün en çok kazanan oyuncuları SAG-AFTRA’ya milyonlarca dolar teklif etmişti. Binlerce birlik üyesi greve destek verdiklerini duyurdu. Beyaz Perde Aktörleri Derneği (SAG) ile Amerikan Televizyon, Radyo Sanatçıları'nın (AFTRA) iş garantisi ve maaş güvencesi talebiyle başlattıkları grev için görüşmeler hala sürüyor. Son olarak, Hollywood'da grev yapan oyuncuların yapımcılarla görüşmeleri askıya alınmış ve üyelere yeniden greve katılmaları çağrısında bulunuldu. Açıklamada, tarafların birbirlerinin teklifini kabul etmediği, 5 gün süren görüşmelerin, 'verimli yönde ilerlemediği ve iki taraf arasındaki boşluğun çok büyük olduğu' gerekçesiyle askıya alındığı kaydedildi. 21 Ekim'de grev, 100. gününe ulaşmıştı.

Hollywood Yıldızları SAG-AFTRA'ya 150 Milyon Dolar Teklif Etti

Hollywood Reporter'ın haberine göre, binlerce SAG-AFTRA üyesi greve destek verdiği duyurdu ve desteklerini açık bir mektupta dile getirdi. Bu isimler arasında Julia Louis-Dreyfus, Cynthia Nixon, Leslie Odom Jr., Demi Moore, Jesse Tyler Ferguson, Jon Hamm, Mark Ruffalo, Jonathan Groff, Kate Walsh, Chelsea Handler gibi isimler bulunuyor. SAG-AFTRA üyelerinin 'Bunca yolu şimdi boyun eğmek için gelmedik' dediği belirtildi. Görüşmelerin şimdilik sonuçsuz kalmasıyla, Hollywood'un bazı isimleri grevi düzenleyen SAG-AFTRA'nın başkanıyla bir araya gelme kararı almıştı. Aralarında George Clooney, Emma Stone, Ben Affleck, Tyler Perry ve Scarlett Johansson'ın olduğu Hollywood'un en etkili isimleri greve öncülük eden başkan Fran Drescher ile arabulucu Duncan Crabtree-Ireland bir araya geldi. Oyuncuların grevini sonlandırmak isteyen yıldızlar, SAG-AFTRA oyuncular birliğine teklif sundu. Zoom üzerinden yapılan görüşmede, Hollywood yıldızlarının SAG-AFTRA’ya 150 milyon dolar teklif ettiği ortaya çıktı. Deadline'a konuşan Clooney, 'En çok kazananların çoğu çözümün parçası olmak istiyor. Sendikaya daha fazla ödeme yapmamızın adil olduğunu düşünüyoruz. Görüşmeler devam edecek ama bu işte birlikte olduğumuzu göstermek istiyoruz ve oyuncular arasındaki gelir eşitsizliğini kapatmak için yollar arıyoruz' dedi. 150 milyon dolar sayesinde, sendikaya destek sağlanacak ve sağlık yardımları iyileştirilebilecek.