Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İbn-i Sina'nın Eserinden Birçok Hastalığa Deva Olan Limon Otu

İbn-i Sina'nın eserinden ortaya çıkan limon otunun stres, balgam, kalp hastalıkları ve tansiyon düşürmede etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Limon otu aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırır ve sinir sistemini destekler. Limon otu çayı veya yağı şeklinde kullanılabilir ve yemeklere lezzet katar.

Yayın Tarihi: 23.10.2023 18:59
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

İbn-i Sina'nın Eserinden Birçok Hastalığa Deva Olan Limon Otu

İbn-i Sina’nın eserinden birçok hastalığa deva olan ot ortaya çıktı

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, limon otunun stres ve balgam giderici özelliğinin yanı sıra kalp hastalıkları ile tansiyon düşürmede birebir olduğunu söyleyerek uyarılarda bulundu.

Limon otunun faydaları nelerdir?

Limon otu, uçucu yağlar, kalsiyum, potasyum, A ve C vitaminleri, tanenler ve besin lifi gibi bileşenler içerir. Bu bileşenler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırır, kan dolaşımını ve sinir sistemini destekler.

Limon otu nasıl kullanılır?

Limon otu bitkisi çeşitli şekillerde kullanılabilir. En yaygın olanları çayını demleyip içmek veya yağını harici olarak uygulamaktır. Ayrıca yemeklere, salatalara, hamur işlerine de lezzet katmak için baharat olarak da kullanılabilir.