Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Samsung, Gelecek Akıllı Saatlerinde Micro LED Ekran Kullanmayı Planlıyor

Samsung, gelecek akıllı saat modelerinde Micro LED panel kullanmayı düşünüyor. Yeni ekran teknolojisini kullanacak ilk modelin Galaxy Watch Ultra olabileceği söyleniyor. Micro LED ekran teknolojisi, geleneksel LED yapısını 50 mikron altına düşürür. Bu, genel 100 inç yüksek çözünürlüklü TV’ler veya dijital tabela ekranlarında kullanılan LED elementlerinin yalnızca %10’u kadardır. Ayrıca Micro LED ekranlarda kullanılan RGB öğeler inorganik materyallerden yapıldığından ekran yanma (burn-in) sorunu yaşanmaz ve yüksek parlaklık ve görüntü kalitesini uzun süre istikrarlı bir şekilde koruyabilir. Micro LED ekranlar, OLED benzeri saf siyah ve neredeyse sonsuz kontrast oranı sunarken, piksel yanması sorunu yaşatmadan LCD benzeri ve hatta daha yüksek paralık sunar. Samsung, telefonlar, tabletler, laptoplar, televizyonlar ve giyilebilir cihazlar için OLED ekran sağlayan markaların başında geliyor. Şirket, akılı saatleri için Micro LED teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada Appl

Yayın Tarihi: 17.10.2023 15:59
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Samsung, Gelecek Akıllı Saatlerinde Micro LED Ekran Kullanmayı Planlıyor

Samsung, Gelecek Akıllı Saatlerinde Micro LED Ekran Kullanmayı Planlıyor

Samsung Korea tarafından yayınlanan basın bültenine göre, Samsung, gelecek akıllı saat modelerinde Micro LED panel kullanmayı düşünüyor. Yeni ekran teknolojisini kullanacak ilk modelin Galaxy Watch Ultra olabileceği söyleniyor.

Micro LED Ekran Özellikleri

Micro LED ekran teknolojisi, geleneksel LED yapısını 50 mikron altına düşürür. Bu, genel 100 inç yüksek çözünürlüklü TV’ler veya dijital tabela ekranlarında kullanılan LED elementlerinin yalnızca %10’u kadardır. Ayrıca Micro LED ekranlarda kullanılan RGB öğeler inorganik materyallerden yapıldığından ekran yanma (burn-in) sorunu yaşanmaz ve yüksek parlaklık ve görüntü kalitesini uzun süre istikrarlı bir şekilde koruyabilir. Micro LED ekranlar, OLED benzeri saf siyah ve neredeyse sonsuz kontrast oranı sunarken, piksel yanması sorunu yaşatmadan LCD benzeri ve hatta daha yüksek parlaklık sunar.

Galaxy Watch Ultra Modeli

Samsung, telefonlar, tabletler, laptoplar, televizyonlar ve giyilebilir cihazlar için OLED ekran sağlayan markaların başında geliyor. Şirket, akılı saatleri için Micro LED teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada Apple’ın da micro LED ekranlı Apple Watch Ultra üzerinde çalıştığını hatırlatalım.