Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Sony, PlayStation Plus Fiyatlarını Artırdı

Geçtiğimiz ay Sony, PlayStation Plus üyeliğindeki üç abonelik planının yıllık fiyatlarını artırdı. Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Başkanı Eric Lempel, fiyat artışının gerekçesini açıkladı. Ayrıca, yılbaşı tatilinde PlayStation 5 stoğunun sıkıntı yaşanmayacağı müjdesi verildi.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 03:04
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Sony, PlayStation Plus Fiyatlarını Artırdı

Geçtiğimiz ay Sony, PlayStation Plus üyeliğindeki üç abonelik planının (Essential, Extra ve Premium) yıllık fiyatlarını yüksek oranlarda artırdı.

O zamandan bu yana, PlayStation kullanıcıları mutsuz ve yüksek fiyat artışının arkasındaki nedeni soruyorlar. Ve nihayet konuyla ilgili açıklama yapan Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Başkanı Eric Lempel, şirketin PlayStation Plus abonelik planlarının fiyatlarını neden arttırmak zorunda kaldığını açıkladı.

Fiyatların Artmasına Yönelik Eleştirilere Yanıt Verdi

Chipin aktardığı habere göre Barrons ile yaptığı bir röportajda Lempel'e 'Son PS Plus abonelik fiyat artışlarının yüksekliği konusunda bazı eleştiriler var. Bu zamları tüketiciye nasıl gerekçelendiriyorsunuz?' diye soruldu. Lempel ise Sony'nin piyasa koşullarına uyum sağlamak için bu adımı atmak zorunda kaldığını söyledi. Lempel ayrıca şirketin PlayStation Plus üyelik fiyatlarını uzun yıllardır dünyanın pek çok bölgesinde artırmadığına dikkat çekti. Ona göre, fiyat artışının bir başka nedeni de bu.

Yılbaşı Tatilinde PS5 Stoğu Sıkıntısı Olmayacak

Bir de müjde veren Sony yöneticisi, yılbaşı tatili yaklaşırken PlayStation 5 stoğu sıkıntısı yaşanmayacağını söylüyor. Sony'nin PlayStation 5'i piyasaya sürmesinden bu yana, oyun konsolunun tedariği, özellikle küresel pandemi nedeniyle istikrarlı değildi ve birçok ülkede sorunlar yaşandı. Tedarik zincirinin normale dönmesiyle birlikte Lempel, Sony'nin bol miktarda PS5 stoğuna sahip olduğunu söylüyor. Aslında Lempel bu yılbaşı sezonunun konsol satışları açısından tarihteki en güçlü sezonlardan biri olmasını bekliyor.