Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Torrent Kullananlar Tehlikede: Tüm Bilgileriniz Sızdırılıyor

Torrent kullanıcılarını yakından ilgilendiren haber geldi. WiHD sızıntısı ile verileriniz tehdit altında olurken konu hakkında detaylar açıklandı. İnternet üzerinden bedava film, dizi, oyun ve program içeriklerinin indirilmesi üzerine dünyaca ünlü platformlarda açığa alınmalar oluşturuldu. WiHD üzerinden veriler e-postalara, IP adreslerine, servis sağlayıcı bilgilerine karma şifreler oluşturularak sızdırılıyor. Uzmanlara göre, tehdit aktörleri yasal durumlar için kullanıcıların takip edilmesiyle tanımlamalar yaparken hedefli kimlik avı saldırılarıyla başlıyor. Kullanıcıların indirme alışkanlıklarında potansiyeller oluşturulduğu belirtiliyor.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 15:11
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Torrent Kullananlar Tehlikede: Tüm Bilgileriniz Sızdırılıyor

Torrent Kullananlar Tehlikede: Tüm Bilgileriniz Sızdırılıyor

Torrent kullanıcılarını yakından ilgilendiren haber geldi. WiHD sızıntısı ile verileriniz tehdit altında olurken konu hakkında detaylar açıklandı. Torrent, popüler olmak için hazırlıklarda bulunurken tahminler ise peş peşe yapılarak özellikle film ve dizi içerikleri için kullanıcıları tehdit oluşturdu. İnternet üzerinden bedava film, dizi, oyun ve program içeriklerinin indirilmesi üzerine dünyaca ünlü platformlarda açığa alınmalar oluşturuldu.

İzleyiciler uygulamaların en popüler hali WiHD olurken HD platformundaki dizi, film gibi içeriklerde popülerlik yapılarak uygulama tercih edildi. Bunların yanı sıra uygulama üzerindeki açık kötü niyetli insanların dikkatini çekerken 100 bine yakın kişinin verileri ortaya çıktı. WiHD üzerinden veriler, e-postalara, IP adreslerine, servis sağlayıcı bilgilerine karma şifreler oluşturularak sızdırılıyor.

Uzmanlardan Gelen Açıklamalar

Uzmanlara göre, tehdit aktörleri yasal durumlar için kullanıcıların takip edilmesiyle tanımlamalar yaparken hedefli kimlik avı saldırılarıyla başlıyor. Kullanıcıların indirme alışkanlıklarında potansiyeller oluşturulduğu belirtiliyor.