Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Ünlü Gangster Dave Courtney Hayatını Kaybetti

Londralı gangster Dave Courtney, 64 yaşında hayatını kaybetti. Courtney'nin kendi canına kıydığı belirtildi. Ünlü gangsterin hastalığı nedeniyle hayatına son verdiği açıklandı. Dave Courtney, ünlü yönetmen Guy Ritchie'nin Lock, Stock, And Two Smoking Barrels filminde ilham kaynağı olmuştu. Courtney aynı zamanda yazar ve aktördü ve Charlton Athletic taraftarıydı.

Yayın Tarihi: 23.10.2023 16:51
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Ünlü Gangster Dave Courtney Hayatını Kaybetti

Oyunculuğa geçiş yapmadan önce Londralı bir gangster olan Dave Courtney, 64 yaşında hayatını kaybetti.

Courtney'nin Chestnut Rise'daki evinde ölü bulunduğu açıklandı. Instagram'dan yapılan duyuruda ünlü oyuncunun 'kendi canına kaydığı' belirtildi. Açıklama şöyle: 'Dave Courtney'nin 64 yaşında vefat ettiğini derin bir üzüntüyle duyuruyoruz.'

DAVE COURTNEY KİMDİR?

Ünlü yönetmen Guy Ritchie'nin gangster filmi Lock, Stock, And Two Smoking Barrels'taki Vinnie Jones karakterinde ilhamı Courtney'den aldığı söyleniyordu. Suç hayatı devam ederken yazar ve aktör olan ve hayatı tamamen değişen Dave Courtney 6 kitap yayınladı ve Hell To Pay filminde başrol oynadı. Courtney sıkı bir Charlton Athletic taraftarıydı ve Facebook yaptığı son paylaşımında takımının maçını izlerken çekilmiş bir fotoğrafını yayınlamıştı.

Hayatı Boyunca Korku Salan Ünlü Gangster Hastalıkla Baş Edemeyince Başına Yastık Koyup Tetiğe Bastı

İngiltere’nin en ünlü gangster Dave Courtney’nin, ilerleyen hastalığı yüzünden 'ailesine yük olmamak için' hayatına son verdiği bildirildi. Yatağında yüzünde bir yastıkla silahla vurulmuş olarak bulunduğu belirtilen Courtney'in ailesi, gangsterin 'kendi canına kıydığını' doğrularken polis ölümü araştırmaya başladı. Ağustos ayında bir podcast röportajında ünlü gangster ölümü dört gözle beklemese de bunu kucaklayacağını söylemişti.

İngiltere tarihinin en bilinen gangsterlerinden Krays Kardeşler, Roy Shaw ve Lenny McLean’le de yakın ilişkisiyle bilinen 64 yaşındaki Courtney, Kray Kardeşler hapise atıldığında sadece dokuz yaşındaydı. Courtney 1995 yılında kardeşlerden Ronnie Kray'in cenazesinin güvenliğini sağlamıştı.

Ünlü Lock Stock and Two Smoking Barrels adlı diziye de ilham kaynağı olan Courtney’in bir süredir kanserle mücadele ettiği, hastalık ve artrit nedeniyle acı çektiği için canına kıydığı kaydediliyor. Ailesi yaptığı açıklamada '22 Ekim'de Dave 'yolculuğu durdurma' kararı aldı. İnanılmaz, renkli ve pek çok kişinin kalbine dokunduğu bir rock n roll hayatı yaşadı. Seçtiği yaşam tarzını sürdürmenin fiziksel acısı, özellikle de ilerleyen yaşlarında hem kanser hem de artritin verdiği acı nedeniyle, çok fazla gelmeye başladı. Bu nedenle, ailesine ve arkadaşlarına yük olmaktansa, yolculuğu durdurmayı ve kendi yoluna gitmeyi seçti' dedi.

ÖLümhaberini duyan yeraltı dünyasının isimlerinden bazılarının Rolls Royce marka arabayla Courtney’in evine geldikleri vkapıdaki polislerden evin önünde sallanan İngiliz bayrağının yarıya indirilmesini istedği bildirildi. Poislerin talebi reddettiği kaydedildi.

Courtney'nin arkadaşı olduğunu söyleyen bir adam büyük beyaz evin kapısına güller bıraktı. Yöre sakinleri 'efsane gaangsteri' tanımadıklarını ancak onu evinden birkaç dakika uzaklıktaki The Old Mill pub'ın müdavimi olarak bildiklerini söyledi. Komşularından biri 'Bu çok üzücü. Olanları duyduğumda büyük bir şok yaşadım' derken bir başkası 'o gerçek bir beyefendiydi' dedi. Scotland Yard 'beklenmedik' ölümü soruşturuyor. Ancak olayla bağlantılı olarak herhangi bir tutuklama yapılmadığı bildirildi.

Ancak 29 Aralık 2022'de yerel polis, Courtney'nin Yeni Yıl için organize ettiği çıplak muşta dövüşlerini görüşmek üzere eve gittiğinde istisnai bir durumla karşılaşmış, mülkün etrafına dağılmış çeşitli silahlar tespit etmişti. Silahların yasadışı olduğunu bilmediklerini ve yıllardır kendilerinde olduğunu söyleyen Courtney Temmuz ayında silah bulundurmakla suçlanarak Bromley Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

2004 yılında lezbiyen ilişkisi olduğu iddiasıyla eşi Jennifer Pinto'ya saldırmaktan aklanan Courtney, dört yıl önce, masum bir kadına kokain verme suçundan da aklanmıştı.