Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Vedat Milor: Gourmand Olarak Tanınan Yemek Eleştirmeni

T24 Video Gourmand olduğunu belirten Vedat Milor StoryBox'ta kısaca hayatını aktardı. Milor, NTV'de yayınlanan 'Tadı Damağında' programından bahsederek, ''Uzun zamandır yeme içme sektöründe hiç para kazanmadım. Televizyondan kovuldum sonunda sağ olsunlar kovdular.'' dedi. Öte yandan Milor uzun bir aradan sonra televizyon ekranlarına geri döndü. Ünlü yemek eleştirmeni, 23 Temmuz'dan bu yana HaberTürk'te 'Vedat Milor'la Buyurun Sofraya' adlı programla sevenleriyle buluşuyor. Sosyal medyada aklınızın alamayacağı şekilde aktif olan yemek eleştirmeni Vedat Milor, bir takipçisinin paylaşımına sessiz kalamadı. Bir sosyal medya kullanıcısı, Vedat Milor'un hayatını kaleme aldığı kitabının içinde tarifileri bulamadığını söylemesiyle herkesi kahkahaya boğdu.

Yayın Tarihi: 05.08.2023 14:18
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Vedat Milor: Gourmand Olarak Tanınan Yemek Eleştirmeni

Vedat Milor'un Kariyeri

T24 Video Gourmand olduğunu belirten Vedat Milor StoryBox'ta kısaca hayatını aktardı. Milor, NTV'de yayınlanan 'Tadı Damağında' programından bahsederek, ''Uzun zamandır yeme içme sektöründe hiç para kazanmadım. Televizyondan kovuldum sonunda sağ olsunlar kovdular.'' dedi.

StoryBox'un insan hikayelerini ele aldığı YouTube kanalında röportaj veren Vedat Milor, kısaca hayatından bahsetti. Milor, kendisine ''Gurme değil, 'gourmand'ım'' dediği röportajında NTV'de yayınlanan 'Tadı Damağında' programına değindi. Milor verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi: ''Yemeyi içmeyi hiçbir zaman ben hiçbir şekilde 'bu meslek olsun, bundan ben para kazanayım' gibi düşünmedim. Para kazanmadım pek. Gazetede bedava yazıyorum sayılır. Sadece NTV'de program olduğu zaman ödediler. O sırada fazla bir para almıyordum. Uzun zamandır yeme içme sektöründe hiç para kazanmadım. Televizyondan kovuldum sonunda sağ olsunlar kovdular. Eleştirince lokantalarını, televizyon kanalının sahibini. Tabi bundan pek hoşlanmıyorlar. Çünkü bizdeki büyük zenginler hiç eleştiriden hoşlanmaz. Gurme kelimesinden hiç hoşlanmıyorum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. Gurme değil, 'gourmand'ım. Gourmand aslında yemeyi seven ve obur demek. Obur demek ille 'çok yer' anlamına gelmiyor ama obur bana göre daha doğru.''

Televizyon Ekranlarına Dönüş

Öte yandan Milor uzun bir aradan sonra televizyon ekranlarına geri döndü. Ünlü yemek eleştirmeni, 23 Temmuz'dan bu yana HaberTürk'te 'Vedat Milor'la Buyurun Sofraya' adlı programla sevenleriyle buluşuyor.

Vedat Milor'un Kitabı

Sosyal medyada aklınızın alamayacağı şekilde aktif olan yemek eleştirmeni Vedat Milor, bir takipçisinin paylaşımına sessiz kalamadı. Bir sosyal medya kullanıcısı, Vedat Milor'un hayatını kaleme aldığı kitabının içinde tarifileri bulamadığını söylemesiyle herkesi kahkahaya boğdu.

Sosyal medyada yer alan pek çok mecrada oldukça aktif olan Milor hem yaptığı yemek paylaşımlarıyla hem de takipçilerine verdiği cevaplarla gündemden düşmüyor. Yüzlerce hatta binlerce kişinin severek takip ettiği biri haline gelen ünlü yemek eleştirmenin özellikle Twitter'daki paylaşım ve yanıtları hemen hemen her gün beğeni topluyor.

Kullanıcı; Milor soyadında yer alan 'gizeminin', aile tarihinin, Vedat Milor'un ailesindeki Milli Mücadele yanlılarını ve saltanatçılarının varlığının anlatıldığı bu kitapta yemek tariflerini bulamadığını söyledi.