Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Windows 11 Moment 4 Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Microsoft, Windows 11 Moment 4 güncellemesini tüm kullanıcılar için yayınladı. Güncelleme Copilot ve yenilenmiş Dosya Gezgini gibi birçok yenilik içeriyor. Windows Copilot, yapay zeka yardımı ile bilgisayar ayarlarını yönetmenize, uygulamaları başlatmanıza veya sorularınıza yanıt bulmanıza olanak sağlıyor. Dosya Gezgini ise daha fazla arşiv türünü açabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Windows 11 Moment 4'ü yüklemek için Ayarlar uygulamasını veya Microsoft Update Kataloğu'nu kullanabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 27.10.2023 19:26
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Windows 11 Moment 4 Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 Moment 4 güncellemesini geçtiğimiz ay belirli kullanıcılar için yayınlamıştı. Bekleyiş sona erdi ve artık tüm Windows bilgisayarlar için kullanılabilir hale geldi.

Söz konusu güncelleme Copilot ve yenilenmiş Dosya Gezgini gibi birçok yenilik içeriyor.

Windows Copilot

Windows Copilot, Bing Chat'i Windows 11 masaüstüne getiren önemli bir özellik olarak tanımlanabilir. İşletim sistemine bir kenar çubuğu olarak adapte edilen Copilot, yapay zeka yardımı ile bilgisayar ayarlarını yönetmenize, uygulamaları başlatmanıza veya sorularınıza yanıt bulmanıza olanak sağlıyor.

Yenilenmiş Dosya Gezgini

Dosya Gezgini, WinUI konseptine uygun olarak güncellenmiş bir arayüz ve bazı işlevsel değişikliklere sahip oldu. Ayrıca artık 7Z, RAR, TAR, TZST, TGZ ve TXZ gibi daha fazla arşiv türünü açabiliyor. Yani güncellemeyi yükledikten sonra artık WinRAR gibi yardımcı araçlara ihtiyacınız kalmayacak.

Windows 11 Moment 4 nasıl yüklenir?

Windows 11 Moment 4'te Passkey (geçiş anahtarı) ve Windows Hello (parmak izi, PIN, yüz taraması) aracılığıyla uygulamalara ve web sitelerine şifresiz erişim sağlama gibi yeni güvenlik özellikleri de mevcut. Ayrıca görev çubuğu iyileştirmeleri, yepyeni bir ses kontrol kaydırıcısı, Windows Backup uygulaması ve burada sayamayacağımız irili ufaklı çok sayıda başka değişiklikler de içeriyor.

Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar uygulamasındaki Windows Update menüsünü kullanabilirsiniz. Alternatif olarak Microsoft Update Kataloğu üzerinden de tüm yeni Moment 4 özelliklerini içeren KB5031455 güncellemesini manuel olarak indirip yüklemeniz mümkün.

Windows 11 Moment 4'ün şu an için isteğe bağlı olduğunu ancak Kasım ayında zorunlu hale geleceğini hatırlatalım.