Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

A Milli Takımın Hırvatistan ve Letonya Maçlarındaki Performansı

Ulusal takımımızın Hırvatistan maçında 4-4-2 taktiğiyle oynadığı ve başarılı bir performans sergilediği görüldü. Rakip takımı hatalara zorlayarak pozisyonlar yarattık. Letonya maçında ise rakibin sağlam bir blok halinde bekleyerek direnç gösterdiği ve skorun uzun süre 1-0 olduğu belirtildi. Ayrıca, teknik direktör Montella'nın takımın performansına olumlu katkı sağladığı vurgulandı.

Yayın Tarihi: 16.10.2023 09:53
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

A Milli Takımın Hırvatistan ve Letonya Maçlarındaki Performansı

Ulusal takımımızın Hırvatistan maçında bir ‘Adana Demir 4-4- 2’si oynadığının altını çizmiştim.

Rakip oyun başlatırken Hakan, Barış’ın yanında ikinci santrfor gibi prese liderlik etti. İsmail de oldukça önde oynadı, presin ikinci hattıydı.

Hırvatlar geriden pasla çıkmaya çalışırken çokça hataya zorladık onları. Hırvatlar önünde başarıyla uyguladığımız bir başka strateji de, rakibimizin tamamlayamadığı atak dönüşlerinde yarattığımız pozisyonlardı. Salih-Hakan pas istasyonu olarak, Kerem-Barış da koşucu rolleriyle bu pozisyonların kahramanlarıydılar.

Ancak dünkü Letonya maçının hikayesi farklı gelişecekti. Bu, maça 4 gün kala da, 4 saat kala da belliydi. Çünkü Kazakevics’in talebeleri ne geriden pasla çıkacaklardı, ne de ofansta tamamlayamadıkları hücumlardan dönüşlerde sıkıntı yaşayacaklardı. Onlar sağlam bir blok halinde bekleyecek, topu yüzde 65-70 bize verecek ve direneceklerdi. Skor 1-0 olana kadar maçın öyküsü buydu zaten.

ACI DOLU 25 DAKiKA

1-0’a kadar oyunumuz efektifti, bir golümüz iptal oldu, Abdülkerim’in kafası direkten döndü ve sonra Yunus’un golü geldi. Ancak 1-0’dan 2-0’a kadarki 25 dakikada acı çektik. İki kısa bekleri hücuma katılmaya başladı, bize karşı her maçta Dani Alves’e dönüşen Savalnieks’in sağdan bindirmeleri yine etkiliydi. Önce 1,98’lik Uldrikis, sonra 1,95’lik Regza ceza alanımızda hava hakimiyeti kurdular. Hemen hemen her kanat ortası tehlike yarattı 2-0’a kadar.

TEŞEKKÜRLER MONTELLA

Hırvatistan maçında kenar yönetimi mükemmele yakın olan Montella, dün özellikle 46- 75 arası havadan yediğimiz baskıya karşı cevap veremedi. Ancak İtalyan hocanın ilk 180 dakika itibariyle karnesi eksiden fazla artıyla dolu: Dün ilk gol, Montella’nın eski talebesi Yunus’tan. Savunma göbeğindeki Samet tercihi yüzünü karar çıkarmadı, iyi oyununa bir de adet asist ekledi Fenerbahçeli stoper. Üçüncü golde de asist, yine bir Montella kazanımı Yusuf Sarı’dan geldi. Teşekkürler Montella. Teşekkürler çocuklar. Sadece Euro 2024 bileti için değil. Almanya’daki finaller için de bizi şimdiden umutlandırdığınız için...