Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Anadolu Efes, Euroleague'in İsrail paylaşımına tepki gösterdi

THY Euroleague'in ikinci haftasında Anadolu Efes ile Real Madrid arasında oynanan maçın hava atışı öncesinde Ortadoğu'da yaşanan çatışmalar sebebiyle hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunulmuştu. Euroleague, sosyal medya hesaplarından saygı duruşunun fotoğrafını 'İsrail'de hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşu' notuyla paylaştı. Anadolu Efes, Euroleague'in bu paylaşımına tepki gösterdi. Kulüpten edinilen bilgide salonda yapılan anonsun 'Değerli basketbolseverler, son günlerde yaşanan terör saldırılarında ve devam eden silahlı çatışmalarda hayatını kaybedenlerin anısına sizleri saygı duruşuna davet ediyoruz.' şeklinde olduğu ve İsrail için saygı duruşunun söz konusu olmadığı ifade edildi. Euroleague, paylaşımdan iki gün sonra tepkilerin üzerine paylaşımı sildi. Euroleague'den yapılan paylaşım şu şekildeydi:

Yayın Tarihi: 14.10.2023 18:52
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Anadolu Efes, Euroleague'in İsrail paylaşımına tepki gösterdi

THY Euroleague'in ikinci haftasında Anadolu Efes ile Real Madrid arasında oynanan maçın hava atışı öncesinde Ortadoğu'da yaşanan çatışmalar sebebiyle hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunulmuştu.

Euroleague, sosyal medya hesaplarından saygı duruşunun fotoğrafını 'İsrail'de hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşu' notuyla paylaştı.

Anadolu Efes, Euroleague'in bu paylaşımına tepki gösterdi. Kulüpten edinilen bilgide salonda yapılan anonsun 'Değerli basketbolseverler, son günlerde yaşanan terör saldırılarında ve devam eden silahlı çatışmalarda hayatını kaybedenlerin anısına sizleri saygı duruşuna davet ediyoruz.' şeklinde olduğu ve İsrail için saygı duruşunun söz konusu olmadığı ifade edildi.

Euroleague, paylaşımdan iki gün sonra tepkilerin üzerine paylaşımı sildi.

Euroleague'den yapılan paylaşım şu şekildeydi: