Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Efsanelerle Yeniden Turnuvası Trabzon'da Düzenlendi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Trabzonspor Kulübü ve Ortahisar Belediyesi'nin düzenlediği 'Efsanelerle yeniden' turnuvası Trabzon'da gerçekleştirildi. Eski Trabzonspor futbolcularının yer aldığı turnuvaya aileler ve taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Turnuvada yaşanan sakatlık ise dikkat çekti.

Yayın Tarihi: 31.10.2023 05:52
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Efsanelerle Yeniden Turnuvası Trabzon'da Düzenlendi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Trabzonspor Kulübü ve Ortahisar Belediyesi'nce, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı ve Trabzonspor'un 9 ay önce hayatını kaybeden efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı anısına 'Efsanelerle yeniden' turnuvası düzenlendi.

Aileler ve taraftarlar, hayranı oldukları eski futbolcuları yeniden izlemek için Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya geldi.

Trabzonspor'da bir dönem forma giyen Hami Mandıralı, Orhan Çıkırıkçı, Abdullah Ercan, İbrahima Yattara, Özer Hurmacı, Metin Aktaş, Nesim Özgür, Macit Güven, Saffet Akyüz, Semavi Uzun olmak üzere birçok isim turnuvada yer aldı.

Turnuvayı izleyen taraftarlar, hayranı oldukları eski futbolculara ilgi gösterdi.

Turnuvanın ilk gün müsabakalarında Necati Özçağlayan'ın yönettiği parçalı formalı takım, Turgay Semercioğlu yönetimindeki beyaz formalı takımı 7-2'lik skorla mağlup ederek finale yükseldi.

Çubuklu ile bordo formalı takımların rekabet ettiği ikinci müsabakada, bordo takımda oynayan İskender Eroloğlu ayak bileğinden sakatlandı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği eski futbolcu tekerlekli sandalyeye binerek ambulansla hastaneye sevk edildi.

Çubuklu formalı takımda oynayan Trabzonspor'un eski ve sevilen futbolcusu İbrahima Yattara, yeniden Trabzonspor forması giymekten mutlu olduğunu söyledi.

Eski takım arkadaşları ve kendinden önce Trabzonspor'da oynayan arkadaşlarıyla yeniden forma giymekten dolayı mutlu olduğunu anlatan Yattara, 'Ben her zaman Trabzonsporluyum, bu hiçbir zaman değişmeyecek. Ölene kadar bu şehri, takımı sevecek ve destekleyeceğim. Eski takım arkadaşlarımla, bizden de eski ağabeylerimizle birlikte oynamaktan gerçekten çok mutlu oluyorum, her zaman onlarla top oynamak istiyorum. O yüzden burada ne zaman böyle bir organizasyon yapılsa koşarak geliyorum' diye konuştu.