Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Erden Timur'dan Lale Orta ve VAR İddiasına Açıklık

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki gerilimli durum sonrası açıklama yaptı. Geçtiğimiz hafta bir televizyon kanalına katılan Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve eski MHK Başkanı Lale Orta hakkında çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da, Sözcü TV’de katıldığı programda, hakem camiasında gruplaşmalar olduğunu açıklamış ve birçok soru işareti yaratan olayla ilgili açıklamalar yapmıştı. Eski MHK Başkanı Lale Orta’nın, VAR kayıtlarını Ali Koç’a yolladığı iddiasından sonra konunun araştırılması için TFF’ye başvuran Fenerbahçe yönetimi, olayın açıklığa kavuşturulması gerektiğini duyurmuştu.

Yayın Tarihi: 26.10.2023 17:15
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Erden Timur'dan Lale Orta ve VAR İddiasına Açıklık

Erden Timur iddialarına açıklık getirdi: Lale Orta ve VAR iddiası

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Erden Timur'a yanıt verdi

TFF'nin açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasını ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet şartlarının tesis edilmesini her şeyin üstünde tutmaktadır.

Konuyla ilgili açıklama

Konuyla ilgili olarak ilk kez sessizliğini bozan TFF, şu açıklamayı yaptı: 'Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili kurulları veyahut herhangi bir spor kulübüne ilişkin herhangi bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilmekteyse; Türk futbolunu suni gündemlerden uzak tutmak, kamuoyunu doğruluğu teyit edilmemiş haberlerle meşgul etmemek ve hiç kimseyi zan altında bırakmamak adına; ilgili iddiaların somut bilgi ve belgeleriyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılıkları ile paylaşılması gerekmektedir. Söz konusu iddiaların ancak yetkili kurumlarca doğruluğunun teyit edilmesi akabinde kamuoyuyla paylaşılabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, böylece sadece karalama amacı güden açıklamaların önüne geçileceğini belirtiriz.'