Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Galatasaray, Bayern Münih yenilgisinin ardından zorlu mücadeleyi kazandı

Galatasaray, Bayern Münih yenilgisinin ardından zorlu mücadeleyi 1-0 kazandı. Sarı-kırmızılılar, Trendyol Süper Lig'de liderliğe yükseldi. Maçta yaşanan tartışmalı pozisyonlar ise eski hakemler tarafından yorumlandı.

Yayın Tarihi: 29.10.2023 00:47
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Galatasaray, Bayern Münih yenilgisinin ardından zorlu mücadeleyi kazandı

Galatasaray, Bayern Münih yenilgisinin ardından zorlu mücadeleyi kazandı

Şampiyonlar Ligi'nde 3-1'lik Bayern Münih yenilgisinin ardından Galatasaray yüzünü Trendyol Süper Lig'e çevirdi. Sarı-kırmızılılar zorlu mücadeleyi 1-0 kazandı. Galatasaray'ın golünü ikinci yarı Kerem Demirbay'ın yerine oyuna giren Sergio Oliveira kaydetti. Portekizli oyuncu bu sezon ligde ilk golünü attı. Puanını 28 yapan Galatasaray maç fazlasıyla ilk sıraya çıktı. Çaykur Rizespor ise bu sezon 4. yenilgisini yaşadı ve 14 puanda kaldı.

20. DAKİKA - SACHA BOEY'İN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

Bülent Yıldırım: "Bu pozisyon aldatma, sarı kart olmalıydı." Bahattin Duran: "Sacha Boey'e müdahale yok. Bir el teması var ama penaltı değil." Deniz Çoban: "Hugh Dallas 'Temas varsa düşünmeyin aldatmayı' diyor. Oyuncular da parmakla dokunmaya bile kendini atıyor. Aldatma ve sarı kart olmalıydı."

51. DAKİKA - ÇAYKUR RİZESPOR'UN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

Bülent Yıldırım: "Mithat ceza sahasını görünce penaltı bekledi. Hakemin nadir doğru kararlarından bir tanesi. Fiziksel fark, Mithat kötüye kullanıyor. Penaltı yok. Burada fiziksel mücadele var, temas var ve sarı kart olmaz." Bahattin Duran: "Zaha risk alarak sağ ve sol ellerini rakibine temas ettiriyor. Ama bu darbe ile oyuncu düşmez. Ayaktan da darbe yok. Pozisyon devam etmeli." Deniz Çoban: "Mithat sanki 500-600 kilo omzuna yük bindirilmiş gibi çöküyor. Fizik kurallarına aykırı. Burada penaltı yok."

68. DAKİKA - GALATASARAY'IN GOLÜNDEN ÖNCE FAUL VAR MIYDI?

Bülent Yıldırım: "Kimse bunun tertemiz müdahale olduğunu anlatamaz. İlhan Palut sağ koluyla ittiğini tarif ediyor. Abdülkerim arkadan itiyor. Gözden kaçan faul, bu golün iptali gerekirdi." Bahattin Duran: "İlhan Hoca çok güzel şekilde anlatıyor kenarda. Abdülkerim kolunu koydu, yüklenildi ve itildi. Top Olawoyin'in kontrolünde, bu darbeyi almasa topla oynamaya devam edecekti. Bu pozisyon benim için faul. VAR bunlara karışamıyor. Pozisyonu İlhan Hoca ile birlikte en iyi gören maçın dördüncü hakemi. Dördüncü hakem, Kadri Sağlam'a bunu bildirmeliydi. Dördüncü hakem ayak darbesine baktıysa, bu faulü kaçırmıştır." Deniz Çoban: "Dengesi bozulup düşmese, top Olawoyin'in önünde kalacak. Abdülkerim'in müdahalesi net faul."