Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Sinan Vardar - Beşiktaş Nasıl Düzleğe Çıkar?

Beşiktaşlılar bugünlerde çok üzülüyorlar. Son alınan Bodo yenilgisi sonrası hepimizin uykuları kaçtı. Ligde ezeli rakipler ardı ardına kazanırken, ekim ayında Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışına havlu atması, Konferans Ligi gibi üst düzey Avrupa takımlarının mücadele etmediği bir kupada 3 maçta alınan bir beraberlik (ki o 1 puan da rastlantıyla) hepimizi kahrediyor.

Yayın Tarihi: 28.10.2023 10:18
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Sinan Vardar - Beşiktaş Nasıl Düzleğe Çıkar?

SİNAN VARDAR - BEŞİKTAŞ NASIL DÜZLÜĞE ÇIKAR?

Beşiktaşlılar bugünlerde çok üzülüyorlar. Son alınan Bodo yenilgisi sonrası hepimizin uykuları kaçtı. Ligde ezeli rakipler ardı ardına kazanırken, ekim ayında Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışına havlu atması, Konferans Ligi gibi üst düzey Avrupa takımlarının mücadele etmediği bir kupada 3 maçta alınan bir beraberlik (ki o 1 puan da rastlantıyla) hepimizi kahrediyor. Taraftarların tepkisi, teknik direktör Şenol Güneş'in istifası ve yönetimin aldığı olağanüstü kongre kararı, kötü gidişin kısa bir özeti aslında...

TRANSFER YANLIŞLARI

Geçen sezonun son 23 maçında yenilmeyen bir kadroya 11 transfer yapıldı. Gidenler ile gelenler arasında kulübün kasasından 15 milyon euro'ya yakın bir para çıktı. Geçen sezonki kadroya 4 iyi oyuncu transfer edilseydi, bugün Beşiktaş için çok farklı şeyler konuşurduk. Her şeyi geçtim sadece Saiss takımda tutulsa, Redmond'un bonservisi alınsa hem bu hazin tablo yaşanmazdı, hem de Beşiktaş'ın parası kasasında kalırdı.

KIYMETİNİ BİLMEK

Beşiktaş, mücadeleler takımıdır. Bu yüzden de Beşiktaşlı oyuncu, Beşiktaş'ın büyüklüğünü, kıymetini bilecek, o formanın kutsallığını hissetmelidir. Bu yüzden Sinan Vardar olarak yıllardır öz kaynağın kalkındırması gerektiğini belirtiyorum. Maalesef Fulya'da barakalardan kurulu soyunma odası, yarım yamalak suni halı sahalardan öz kaynaktan randıman alamazsınız. Beşiktaş'ın gerçek başarıyı yakalamaması için büyük düşünecek ve bunu uygulayacak cesarete ihtiyacı var.