Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hırvatistan galibiyetinin ardından yaptığı açıklamalarda takımı ve teknik ekibi övdü. Ayrıca, İtalya ile birlikte 2032 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleme yetkisi aldıklarını belirtti. Büyükekşi, Türkiye'ye daha büyük mutluluklar yaşatmaları gerektiğini ve takımın performansından memnun olduğunu dile getirdi.

Yayın Tarihi: 13.10.2023 02:06
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hırvatistan galibiyetinin ardından konuştu.

Öncelikle teknik ekibe, futbolculara çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız aradı, futbolcularımızla, kaptanla konuştu. Mutluyuz, sevinçli ve heyecanlıyız. İtalya ile birlikte 2032'yi düzenleme yetkisi aldık. İnşallah bu galibiyetle birlikte Letonya galibiyetini alırsak, bir haftada iki tane Avrupa Şampiyonası garanti olacak. Gerçekten çok mutlu ve gururluyuz. İçeride bir bayram havası var. Soyunma odasında bütün futbolcularımız çok mutlu. Birbirleriyle sarmaş dolaşlar.

Daha büyük mutluluklar yaşatmamız lazım

Avrupa'dan gelen, Türkiye'den gelen seyircilerimiz vardı, hepsine teşekkür ediyoruz. Türkiye'ye daha büyük mutluluklar yaşatmamamız lazım. Bunların sayısını arttırmamız ve sürdürmemiz lazım.

En az 3 gol daha olabilirdi

Takımımız birinci devre çok güzel oynadı. En az 3 tane daha gol olabilirdi. Ama önemli olan kazanmaktı. Montella ile sarıldık. Cumhurbaşkanımız ile konuştu. Onu da tebrik ediyor. Hocamızla ilgili kritikler yapıldı ama hocamız güvenimizi boşa çıkarmadı. Takımı bir orkestra şefi gibi yönetti. Her anı yaşadı. Biz de tribünden kendisini alkışladık.

Spor Arena

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Takım soyunma odasına telefonla bağlanıp takımı ve Montella'yı kutladı.