Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

5. Kattan Düşen Çocuğu Havada Yakaladı

İtalya'da 5. kattan düşen çocuğu havada yakalayarak hayatını kurtaran bir adam kahraman oldu. Bankacı Mattia Aguzzi, kız arkadaşıyla birlikte yürürken bir binadan gelen çığlık seslerini duydu ve hemen olay yerine gitti. 5 yaşındaki kız çocuğu balkon korkuluklarından sarkmıştı ve Aguzzi, kollarını açarak kızı havada yakaladı. Ancak çarpmanın etkisiyle ikisi de yere düştü. Kızın ailesi panikle sokağa indi ve Aguzzi ile kız hemen hastaneye kaldırıldı. Durumlarının iyi olduğu bildirildi. Torino Belediye Başkanı Aguzzi'yi kutlayarak davranışını kahramanca ve olağanüstü olarak nitelendirdi. Aguzzi'ye Altın Yurttaşlık Cesaret Madalyası verilmesi istendi, ancak Başbakan resmi bir ödül verilmeyeceğini açıkladı. Aguzzi ise her şeyin doğal akışında gerçekleştiğini ve kahramanlık tanımını reddetti.

Yayın Tarihi: 28.08.2023 19:23
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

5. Kattan Düşen Çocuğu Havada Yakaladı

Mucize kurtuluş.

İtalya'da bir adam 5. Kattan düşen çocuğu havada yakalayarak hayatını kurtardı. Torino'nun Piyemonte bölgesinde gerçekleşen olayda, 37 yaşındaki bankacı Mattia Aguzzi, kız arkadaşıyla birlikte fırından ekmek almaya giderken cadde üzerindeki bir binadan gelen çığlık seslerini fark etti.

Binanın önüne giden Aguzzi, 5 yaşındaki kızın balkon korkuluklarından sarktığını ve düşeceğini fark edince kollarını açıp kızı havada yakalayarak hayatını kurtardı. Küçük kızı Havada yakaladığı esnada çarpmanın etkisiyle yere düşen ikili kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

“SADECE ELLERİYLE TUTUNUYORDU BACAKLARI HAVADAYDI”

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera'ya yaşadıklarını anlatan Aguzzi, "Küçük kızın balkonun köşesine doğru eğildiğini gören bir adamın çığlık attığını duydum. Çocuk, daha sonra balkon korkuluklarına çıkarak daha da eğildi. Sadece elleriyle tutunuyordu, bacakları havadaydı" dedi.

Bankacı, o anda içgüdüsel davrandığını belirterek, "Düşünecek vakit yoktu. Balkonun altına geçip onu yakalama umuduyla kollarımı açtım. Atladığında göğsüme çarptı, onu tutuverdim. Fakat çarpmanın etkisiyle ikimiz de yere düştük" ifadelerini kullandı.

“KAHRAMANCA VE OLAĞANÜSTÜ”

Haberde, kimliği açıklanmayan çocuğun ailesinin panikle sokağa indiği, kızla Aguzzi'nin acilen hastaneye kaldırıldığı ve durumlarının iyi olduğu bildirildi. Torino Belediye Başkanı Stefano Lo Russo, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda Aguzzi'yi kutlayarak davranışını "kahramanca ve olağanüstü" diye niteledi.

ALTIN YURTTAŞLIK CESARET MADALYASI VERİLMESİ İSTENDİ

Demokratik Parti üyesi Camilla Laureti de Twitter hesabından paylaştığı gönderide, Aguzzi'ye Altın Yurttaşlık Cesaret Madalyası verilmesini istedi. Söz konusu madalya, tehlikedeki yurttaşları kurtaran, kamu düzenini sağlayan ve farklı alanlarda ülkenin prestijini yükselten vatandaşlara veriliyor.

Ancak İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Aguzzi'yi kahramanca davranışı için kutlarken, bankacıya resmi ödül verilmesine dair açıklama yapmadı. Aguzzi ise "Her şey o an doğal akışında gerçekleşti, bana kahraman demeyin. Ne gerekiyorsa onu yaptım" ifadelerini kullandı.