Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile Yollar Ayrıldı

A Milli Takım, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki 5. maçında Ermenistan ile berabere kaldı ve Japonya'ya yenildi. Teknik direktör Stefan Kuntz ile yollar ayrıldı ve yeni teknik adamın önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Hırvatistan maçında Kenan Koçak'ın görev alabileceği konuşuluyor. Yerine gelecek isimler olarak Abdullah Avcı, Fatih Terim, Sergen Yalçın ve Vincenzo Montella adı geçiyor. Japonya maçının ardından Kuntz'un görevine son verildi. Milli takım, Hırvatistan ve Letonya maçlarından galip ayrılmak istiyor. D Grubu'nda Türkiye 2. sırada yer alıyor.

Yayın Tarihi: 18.09.2023 18:20
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile Yollar Ayrıldı

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile Yollar Ayrıldı

Euro 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki 5. maçında Ermenistan ile sahasında 1-1 berabere kalan ve hazırlık maçında Japonya'ya 4-2 yenilen A Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığı açıklandı. Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası sonuna kadar sözleşmesi olan Kuntz ile anlaşma bozulacak ve önümüzdeki hafta içinde yeni teknik adam açıklanacak.

Hırvatistan Maçında Kenan Koçak Görev Alabilir

Şimdilik sadece Stefan Kuntz'a haber gönderilirken, yardımcılarına herhangi bir bilgi verilmedi. Ekim ayında Euro 2024 Elemeleri D Grubu'nda deplasmanda Hırvatistan ile önemli bir karşılaşmaya çıkacak milli takımda, Kuntz'un yardımcısı Kenan Koçak'ın takımı sahaya süreceği ihtimalinden bahsedilirken, yeni bir teknik adamla anlaşma sağlanması durumunda Kuntz'un yardımcıları da görevden alınacak, ya da kabul etmesi durumunda yeni hocaya Kenan Koçak yardımcı antrenörlük yapmaya devam edecek.

Yerine Gelecek İsimler Şimdiden Yazılmaya Başlandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Stefan Kuntz'u gönderdi. Kuntz'un yerine gelecek isimler olarak Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Sergen Yalçın ön plana çıkıyor. Ayrıca geçtiğimiz sezon Adana Demirspor'u çalıştıran Vincenzo Montella'nın da adı bu görev için anılıyor.

Japonya Maçı Sonunu Getirdi

Japonya yenilgisinin Kuntz'un sonunu getirdiği ifade edildi. Oyuncuların da bu mücadelenin ardından Stefan Kuntz'a inancını kaybettikleri aktarıldı. Takımla arasındaki ipler tamamen kopan Kuntz ile bu sebeple yollar ayrıldı. DHA 2010’dan bu yana 6. hoca Ermenistan beraberliği ve Japonya hezimetinin ardından görevden alınan Kuntz, millilerimizin 2010'dan bu yana 6. hocası konumunda bulunuyordu.

Euro 2024 İçin Kritik Virajdayız

A Milli Takım, Euro 2024 Elemeleri’nde 12 Ekim’de Hırvatistan deplasmanına çıkacak. Bu maçın hemen ardından 15 Ekim'de Letonya'yı ağırlayacak millilerimiz bu karşılaşmalardan galip ayrılmak istiyor. D Grubu’nda 5 maç yapan Türkiye 10 puanla 2. sırada yer alırken, 1 maç eksik olan Hırvatistan aynı puanla lider durumda... 5’er maç oynayan Ermenistan ile Galler de 7’şer puanla 3 ve 4. sırayı paylaşıyor.