Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile Görüşmek Üzere Cidde'ye Gitti

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakanı Muhammed bin Selman ile Cidde'de görüşmek üzere ziyaret gerçekleştirdi. Görüşmede, Orta Doğu bölgesi için barışçıl ve istikrarlı bir vizyon geliştirme çabaları ve Yemen'deki ateşkesin devamı gibi konular ele alındı.

Yayın Tarihi: 28.07.2023 10:06
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile Görüşmek Üzere Cidde'ye Gitti

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada,

Sullivan'ın bugün Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakanı Muhammed bin Selman'ın yanı sıra üst düzey Suudi yetkililerle görüşmek üzere Cidde'yi ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, Sullivan'ın, bin Selman ve Suudi yetkililerle dünyayla bağlantılı daha barışçıl, güvenli, müreffeh ve istikrarlı bir Orta Doğu bölgesi için ortak bir vizyon geliştirmeye yönelik girişimler dahil, ikili ve bölgesel meseleleri görüştüğü aktarıldı.

Görüşmede, Yemen'de devam eden ateşkesin ardından yaşanan gelişmelerin de gündeme geldiği ifade edilen açıklamada, Sullivan'ın, savaşı sona erdirmek için Birleşmiş Milletler öncülüğünde devam eden çabaları da memnuniyetle karşıladığı kaydedildi.

Açıklamada, tarafların, görüşülen konularda düzenli olarak istişarelerde bulunma hususunda mutabık kaldıkları bildirildi.