Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Aile ve Gençlik Bankası 150 Bin TL Faizsiz Kredi Kapsamı Genişledi

Aile ve Gençlik Bankası 150 bin TL faizsiz kredide kapsam genişledi ve iş kuracak gençlere de 150 bin TL verileceği bildirildi. Başvurular e-devlet üzerinden alınacak. Aile ve Gençlik Fonu oluşturulacak ve gençlerin finansman talepleri bu fon tarafından karşılanacak. Faizsiz kredi başvuru şartları yönetmelikle belirlenecek. Gençlere verilecek faizsiz kredinin kaynağı doğalgaz ve petrol olacak. Başvurular Kasım ayında deprem bölgesinde başlayacak. Başvurular e-devlet üzerinden alınacak.

Yayın Tarihi: 19.10.2023 21:10
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Aile ve Gençlik Bankası 150 Bin TL Faizsiz Kredi Kapsamı Genişledi

Son dakika haberi: Aile ve Gençlik Bankası 150 bin TL faizsiz kredide kapsam genişledi ve iş kuracak gençlere de 150 bin TL verileceği bildirildi.

İş kuracak ve evlenecek vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Başvurular e-devlet üzerinden alınacak. AK Parti kaynaklarından gelen son dakika bilgilerine göre Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasına dair kanun teklifi önümüzdeki hafta tamamlanıp meclise sunulacak. TBMM'ye sunulacak söz konusu tekliften sonra gençler için başvuru ekranı açılacak ve evlenecek gençlere, iş kuracak gençlere faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek.

Fon Oluşturulacak

Aile ve Gençlik Fonu oluşturulacak ve gençlerin finansman talepleri bu fon tarafından karşılanacak. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri bir yönetmelik hazırlayacak ve faizsiz kredi başvuru şartları bu şekilde belirlenecek.

Faiz Yok, 2 Yıl Geri Ödeme Yok, 5 Yıl Vadeli

Söz konusu faizsiz krediye başvuru yapacak vatandaşlar herhangi bir faiz ödemeyecek. 2 yıl geri ödemesiz şekilde verilecek kredinin ödemeleri 5 yıl vadeli olacak. Söz konusu kredi gelir durumuna göre verilecek.

Fonun Parası Madenlerden

Gençlere verilecek faizsiz kredinin kaynağı doğalgaz ve petrol olacak. Maden Kanunu gereğince madencilik faaliyetlerinden alınan devlet katkı payı buraya aktarılacak.

İlk Olarak 4 İlde ve 2 İlçede Başvurular Alınacak

Bu düzenleme ilk olarak deprem bölgesinde başlayacak. Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya ile depremde yıkımın fazla olduğu Gaziantep'in Nurdağı ile Islahiye ilçelerinde başvurular Kasım ayında başlayacak.

Başvuru E-Devlet Üzerinden Başlayacak

İş kuracak gençlere ve evlenecek gençlere verilecek faizsiz 2 yıl geri ödemesiz kredinin başvurusu e-devlet üzerinden alınacak. Gelecek hafta meclise gelecek kanunun kısa sürede geçmesi ve Kasım ayının ilk günlerinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Kasım ayının ortasında başvurular başlayacak.

Başvuru ekranı e-devlet üzerinden başladığında haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN

IOS için > TIKLAYIN

Huawei İçin > TIKLAYIN