Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Almanya'da Çalışmak İsteyenler için Yeni Yasada Tarih Belli Oldu

Almanya'da çalışmak isteyenlerin beklediği tarih belli oldu. AB dışından kalifiye işçi alımını kolaylaştıran yeni yasanın 1 Mart 2024'te yürürlüğe gireceği öğrenildi. Almanya'ya gelenlere Fırsat Kartı (Chancenkarte) adı verilen yeni bir vize verilmesini öngörülüyor. Bu konuda tarih de netleşti.

Yayın Tarihi: 28.07.2023 21:11
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Almanya'da Çalışmak İsteyenler için Yeni Yasada Tarih Belli Oldu

Almanya'da Çalışmak İsteyenlerin Beklediği Tarih Belli Oldu

Almanya'da çalışmak isteyenlerin beklediği tarih belli oldu. AB dışından kalifiye işçi alımını kolaylaştıran yeni yasanın 1 Mart 2024'te yürürlüğe gireceği öğrenildi. Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü, The Local'a yaptığı açıklamada, yasanın 1 Mart 2024 tarihinde yürürlüğe gireceğini doğruladı.

Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Fırsat Kartı (Chancenkarte) Vizesi

Alman Parlamentosu, Almanya'da çalışmak isteyen ya da ülkedeki mültecilere yeni iş fırsatları sunan nitelikli işgücü vizesi yasası reformunu 23 Haziran'da onaylamıştı. Alman İçişleri Bakanlığı sözcüsü, The Local'a konuşarak, "Aile birleşimiyle ilgili yeni düzenlemelerin 2024 Mart'ından itibaren yürürlüğe gireceği" beklentisini dile getirdi.

Fırsat Kartı (Chancenkarte) İle İş Arama İzni

Sözcü ayrıca, aile birleşimiyle ilgili kuralların 1 Mart 2024 tarihinden itibaren Almanya'ya vasıflı işçi vizesiyle gelen kişiler için geçerli olacağını açıkladı. "Fırsat Kartı" (Chancenkarte) ile ilgili olarak, Almanya'ya gelenlere iş arama izni verilecek ve geçimlerini sağlamaları şartıyla bir yıl boyunca iş arama fırsatı sunulacak.

Değerlendirme Süreci ve Dil Becerileri

Chancenkarte ile ülkeye girebilmek için göçmenlerin en az 6 puan alması gereken bir değerlendirme süreci uygulanacak. Reforma göre, Almanca dil becerileri için asgari gereksinim seviyesi A2'den A1'e düşürülecek.

Almanya'da Otomobillerde Sigara Yasağı Hazırlığı

Almanya'da otomobillerde sigara yasağı hazırlığı yapılıyor. DünyaMilyonlarca kişi bu haberi bekliyordu! Almanya yeni Nitelikli Göçmenlik Yasası'nı onayladı.