Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'ya Davet Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4-5 Kasım'da yapılacak CHP Kurultayı öncesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'ya davet etti. Genel seçimlerde ağır bir yenilgiye uğrayan CHP, değişim yankılarıyla 4-5 Kasım'da yapılacak kurultaya doğru ilerliyor. Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri ile değişimciler arasında kıyasıya bir mücadele sürüyor. Kurultayda Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için 900'e yakın delegenin imza vereceği hesaplanıyor.

Yayın Tarihi: 25.10.2023 00:15
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'ya Davet Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4-5 Kasım'da yapılacak CHP Kurultayı öncesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'ya davet etti.

CHP'nin 4-5 Kasım tarihlerinde yapacağı kurultay öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. Gazeteci Şaban Sevinç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Ankara'ya davet ettiğini aktardı.

İMAMOĞLU, ANKARA'YA DAVET EDİLDİ

Sevinç'in paylaşımı şöyle: "Son dakika… Kurultay öncesi büyük sürpriz Kılıçdaroğlu, perşembe günü görüşmek için Ekrem İmamoğlu’nu Ankara’ya davet etti."

Genel seçimlerde ağır bir yenilgiye uğrayan CHP, değişim yankılarıyla 4-5 Kasım'da yapılacak kurultaya doğru ilerliyor.

Bir kez daha kaybeden CHP seçmeni, okları değişim yönüne çevirdi. Partinin yenilik kapsamında harekete geçerken, değişimcilerin adayı ise Özgür Özel oldu. Kurultay için zaman daralırken, değişimciler son düzlükte dengeleri değiştirmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri ile değişimciler arasında kıyasıya bir mücadele sürüyor. Bu kapsamda İstanbul başta olmak üzere birçok ilde değişimciler kazandı. Koltuğu sallantıda Değişimcilerin atağı Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu salladı.. Şimdiye kadar etnik ve dini değerleri öne çıkararak Alevi delegelerle kongre kazanmayı alışkanlık haline getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, büyük kurultayda ne yapacağı ise merak konusu. Öte yandan kurultayda Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için 900'e yakın delegenin imza vereceği hesaplanıyor. Bu kapsamda tüm CHP'li belediye başkanları Kılıçdaroğlu için imza attı. Bir kişi hariç. Değişimin öncüsü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu..

İmamoğlu'nun Ankara'ya Çağırdı

Halk TV eski Genel Müdürü Şaban Sevinç'in kulis bilgisine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kritik bir hamle geldi. Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu perşembe günü görüşmek üzere Ankara'ya davet etti. İmamoğlu cephesinden ise henüz bir açıklama gelmedi.