Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ücretsiz 10 GB İnternet Vaadi Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaadi olan ücretsiz 10 GB internetin verileceği tarihi Altyapı Bakanı Uraloğlu açıkladı. Öğrencilere bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca her ay 10 GB hediye internet verilecek. Uygulama, örgün eğitim gören üniversiteli öğrencilere yönelik olacak.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 12:22
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ücretsiz 10 GB İnternet Vaadi Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaadi olan ve çalışmaları devam eden ücretsiz 10 GB internetin verileceği tarihi Altyapı Bakanı Uraloğlu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda öğrencilere yeni bir müjde verilmişti. Milyonlarca öğrencinin her ay 10 GB bedava interneti ücretsiz kullanabileceği açıklamaları öğrencileri heyecanlandırırken uygulamanın ne zaman hayata geçeceği de merak ediliyordu. Konuya ilişkin olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, müjdeyi verdi. İşte detaylar…

“BİTTİ” DİYEREK DUYURDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere vadettiği 10 gigabaytlık bir internet hediyesinden bahsedeyim. Bitti. Gençlik ve Spor Bakanlığımız birinci derecede yürütüyor. Önümüzdeki günlerde sizin hatlarınıza onu e-devlet üzerinden tanımlamış olacağız' dedi.

10 GB İNTERNETİ KİMLER KULLANABİLECEK?

Öğrencilere bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca her ay 10 GB hediye internet verilecek. Bahsedilen bu ücretsiz interneti örgün eğitim gören üniversiteli öğrencilere verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin bu haklarını istedikleri 3 mobil şebeke operatörlerinden biri üzerinden kullanabileceğini açıklamıştı. Öte yandan bu uygulama şuan için master, yüksek lisans ve açık öğretimi kapsamıyor.

Son dakika haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara