Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Elon Musk 3. Dünya Savaşı’nın Sinyalini Verdi

Dünyanın en zenginleri listesinin zirvesinde bulunan Elon Musk, 3. Dünya Savaşı hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Musk, katıldığı bir sohbet odasında "Üçüncü Dünya Savaşı'na doğru uyurgezer bir şekilde gidiyoruz." dedi. Bu açıklama sosyal medyada viral oldu.

Yayın Tarihi: 24.10.2023 13:27
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Elon Musk 3. Dünya Savaşı’nın Sinyalini Verdi

Elon Musk 3. Dünya Savaşı’nın Sinyalini Verdi

Dünyanın en zenginleri listesinin zirvelerinde bulunan Elon Musk, 3. Dünya Savaşı ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu. 18 gündür devam eden İsrail Filistin savaşını ve Rusya Ukrayna arasında çok uzun süredir devam eden savaş hakkında açıklamalarda bulunan Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan bahsetti.

Ünlü iş adamı Elon Musk, X’te (eski adıyle Twitter) katıldığı bir sohbet odasında 3. Dünya Savaşı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Konuşması sırasında ona yöneltilen Üçüncü Dünya Savaşı ile ilgili sorulan soruya vermiş olduğu cevap dünya gündemine bomba gibi düştü.

Elon Musk bu soruya "Üçüncü Dünya Savaşı'na doğru uyurgezer bir şekilde gidiyoruz." şeklinde cevap verdi. Ünlü iş insanının bu cevabı sosyal medyada bir anda viral oldu.

ELON MUSK KİMDİR?

Güney Afrika'da doğan Musk, ABD'de üniversite eğitimi aldığı sırada girişimciliğe başladı. İlk büyük kazancını, 1999 yılında kardeşiyle kurduğu yazılım şirketinin 340 milyon dolara satarak elde etti.

Elon Musk, çok sayıda girişimde bulunmaya da devam etti. Hepsinde başarılı olamasa da yenilgiler onu yıldırmadı. SpaceX'i kurdu. 2002 yılında havacılık teknolojisi ve uzay taşımacılığı üzerine çalışan SpaceX'i şirketini kurdu. 2004 yılında ürün mimarlığını yapmaya başladığı otomotiv şirketi Tesla'ya 2008 yılında CEO oldu.

Kişisel serveti ve dostlarından aldığı borçlarla Tesla'yı iflastan kurtaran Musk, elektrikli otomobil, sürücüsüz otomobil gibi birçok yeniliğe imza attı. En ses getiren girişimlerinden biri ise 2016 yılında kurduğu nöroteknoloji şirketi Neuralink oldu.

Musk, 2021 yılının başında Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geçerek, dünyanın en zengin ismi oldu. SpaceX, Nisan ayında Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın ABD'li astronotların aya gönderilmesine ilişkin ihalesini kazandı. NASA, gözlem aracını uzaya göndermek için SpaceX üretimi roketler kullanmaya başladı.

Musk yalnızca başarılarıyla değil renkli kişiliğiyle de gündemden düşmüyor. Esprileri, kendine has tarzı ve sosyal medya mesajlarıyla adından söz ettiriyor. Twitter'ı satın aldı. Musk, 2022 yılında büyük Amerikan sosyal ağ hizmeti Twitter'ı 44 milyar dolara satın almayı kabul etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirimde, anlaşma için 46,5 milyar dolarlık finansmanın taahhüt eden Musk, Twitter'dan daha önce de yüzde 9,2 oranında hisse satın almıştı. Başlangıçta satın almaya karşı mesafeli olan Twitter yönetiminin, Musk'ın finansman için harekete geçmesiyle yumuşadığı ve piyasadan hisseleri toplayarak şirket yönetimini ele alma ihtimali karşısında görüşmelere sıcak baktığı iddia edilmişti. Musk, 9 Temmuz 2022'de ise ihalenin şartlarının delindiğini ifade ederek bu satın alım anlaşmasını feshetti.