Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Elon Musk, X'i Bir Banka Haline Getirmek İstiyor

Elon Musk, X'in finansal dünyanızın merkezi olmasını ve hayatınızda parayla ilgili her şeyi idare etmesini istiyor. Musk, X'in 2024 yılı sonuna kadar bankacılık ve finans uygulaması olmasını bekliyor. X'in finansal hizmetler için zengin bir merkeze dönüşmesi, Musk'ın platformu süper bir uygulama haline getirme hedefiyle bağlantılı.

Yayın Tarihi: 27.10.2023 18:39
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Elon Musk, X'i Bir Banka Haline Getirmek İstiyor

X bir tür banka haline mi gelecek?

The Verge'ün haberinde yer alan iddiaya göre öyle olabilir... Çünkü o iddiaya göre Elon Musk, X'in finansal dünyanızın merkezi olmasını ve hayatınızda parayla ilgili her şeyi idare etmesini istiyor. Habere göre Musk, perşembe günü X çalışanlarıyla yaptığı bir toplantıda bu özelliklerin ne zamana kadar kullanıma sunulması da dahil olmak üzere bazı detaylar hakkında konuştu!

İnsanlar Ne Kadar Güçlü Olduğuna Şaşıracak

İddiaya göre, Musk o toplantıda bu özelliklerin 2024 yılı sonuna kadar kullanıma sunulmasını beklediğini söyledi ve insanların bunun ne kadar güçlü olduğuna şaşıracaklarını da ekledi.

Banka Hesabına İhtiyacınız Olmayacak

Haberde toplantının ses kaydının elde edildiği söylendi. Buna göre Musk, "Ödemeler dediğimde aslında birinin tüm finansal hayatını kastediyorum. Eğer para içeriyorsa. Bizim platformumuzda olacak. Para ya da menkul kıymetler ya da her neyse. Yani, sadece arkadaşıma 20 dolar göndermek gibi bir şey değil. Bir banka hesabına ihtiyacınız olmayacağından bahsediyorum." dedi. Musk, "Eğer bunu önümüzdeki yılın sonuna kadar kullanıma sunmazsak aklımı kaybederim." ifadesini de kullandı.

X'i Bir Finansal Merkeze Dönüştürme Planı, Süper Uygulama Hedefiyle mi İlgili?

Musk, X'i, bir finansal hizmetler merkezine dönüştürme planlarını daha önce de dile getirmişti. Daha önce platformun yüksek getirili para piyasası hesapları, banka kartları, çekler ve kredi hizmetleri sunacağını ve kullanıcıların 'dünyanın herhangi bir yerine anında ve gerçek zamanlı olarak para göndermelerini' sağlamayı hedeflediğini söylemişti. X'i finansal hizmetler için zengin bir merkeze dönüştürmek, Musk'ın platformu Çin'deki WeChat gibi alışveriş, ulaşım ve daha fazlasına erişim sunan süper uygulamalara benzer bir 'her şey uygulaması' haline getirme hedefiyle doğrudan bağlantılı olabilir.