Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan istifa açıklaması

Azerbaycan'ın Karabağ'da gerçekleştirdiği operasyon sonrası Ermenistan'da başlayan protestolar devam ediyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, istifa çağrılarına yanıt vererek istifa etmeye hazır olduğunu ancak bu durumun sorunları daha da kötüleştireceğini belirtti.

Yayın Tarihi: 04.10.2023 22:00
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan istifa açıklaması

Azerbaycan'ın demir yumruğunu yiyen Ermenistan’da sular durulmuyor

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'ın operasyonu sonrası kendisini protesto ederek istifasını isteyenlere, istifa etmeye hazır olduğunu ancak bu durumun sorunları çözmek yerine daha da kötüleştireceğini söyledi.

Azerbaycan'ın Karabağ'da Ermeni silahlı çetelerini temizlemek için 19 Eylül'de düğmesine basıp 24 saat içerisinde başarıyla sonuçlandırdığı antiterör operasyonu sonrası Ermenistan'da sular durulmuyor. Operasyonun başladığı andan itibaren halk, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan aleyhinde protestolar düzenleyip istifasını istemişti.

Paşinyan, ülkenin karşı karşıya olduğu zorlukların aşılmasına yardımcı olacaksa istifa etmeye hazır olduğunu fakat istifa etmesinin tam tersine yol açacağına inandığını söyledi.

Paşinyan, parlamentodaki oturumda bir muhalefet milletvekilinin sorusunu yanıtlarken "Ermenistan zorluklarla karşılaştı ve karşılaşıyor. Eğer istifam ve ayrılışımla tüm zorlukların üstesinden gelineceğini bilsem, bunu bir saniye düşünmeden yaparım çünkü ben sizin gibi koltuğa yapışıp kalmam." dedi.

Paşinyan, yaptığı analizlerin istifa etmesi halinde tam tersinin olacağını gösterdiğini vurgulayarak istifa etmemesinin nedenini bu şekilde izah etti.

Ermenistan Başbakanı ayrıca iktidara geldikten sonra iki kez istifa ettiğini ve iki kez yeniden seçildiğini de söz konusu oturumda hatırlattı.