Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Filistin'de Hayatta Olanlar İçin Acil Uluslararası Yardım Çağrısı

Gazze'de Hamas'ın İsrail'e karşı başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonunun ardından Filistin Sivil Savunma Müdürlüğü, İsrail'in bombaladığı Gazze'de 1000'den fazla kişinin enkaz altında kaldığını tahmin ettiklerini açıkladı. Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilisi Muhammed el-Muğayyar, enkaz altında hala hayatta olan kişilerin bulunduğunu belirtti. Saldırıların kurtarma çalışmalarını tehlikeye attığına dikkat çeken Muğayyar, enkaz altında kalanların kurtarılması için acil uluslararası yardım çağrısında bulundu.

Yayın Tarihi: 15.10.2023 23:00
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Filistin'de Hayatta Olanlar İçin Acil Uluslararası Yardım Çağrısı

Filistin'de hayatta olanlar için acil uluslararası yardım çağrısı: Gazze'de 1000'den fazla kişi enkaz altında

Hamas'ın İsrail'e karşı başlattığı 'Aksa Tufanı' operasyonunun ardından Filistin Sivil Savunma Müdürlüğü, İsrail'in bombaladığı Gazze'de 1000'den fazla kişinin enkaz altında kaldığını tahmin ettiklerini açıkladı.

Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilisi Muhammed el-Muğayyar, enkaz altında hala hayatta olan kişilerin bulunduğunu belirtti. Saldırıların kurtarma çalışmalarını tehlikeye attığına dikkat çeken Muğayyar, enkaz altında kalanların kurtarılması için acil uluslararası yardım çağrısında bulundu.

Hamas, İsrail'e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu 'savaş durumu alarmı' ilan etti. Filistin Sivil Savunma Müdürlüğü, İsrail'in saldırmayı sürdürdüğü Gazze'de 1000'den fazla kişinin enkaz altında kaldığını tahmin ettiklerini açıkladı.

Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilisi Muhammed el-Muğayyar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazze'de enkaz altında hala hayatta olan kişilerin bulunduğunu söyledi.

2 BİN 180'DEN FAZLA BİNA DOĞRUDAN HEDEF ALINDI

Muğayyar, İsrail'in Gazze'de sivillerin yaşadığı 2 bin 180'den fazla binayı doğrudan hedef aldığını belirtti.

İsrail saldırılarının kurtarma çalışmalarını tehlikeye attığını söyleyen Muğayyar, 'Ekiplerimiz, enkaz altında 1000'den fazla kişinin bulunduğunu öngörmekte.' dedi.

Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışmaların devam ettiğini belirtilen Muğayyar, kısıtlı teçhizat ve imkan ile çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Muğayyar, enkaz altında hala hayatta olanların veya cenazelerin çıkarılması için acil uluslararası yardım çağrısı yaptı.

Filistin'e çifte standart uygulanmaması gerektiğini vurgulayan Muğayyar, depremlerin vurduğu ülkelerde olduğu gibi Filistin'e de uluslararası yardım yapılması gerektiğini dile getirdi.

İsrail'in kendilerini de hedef aldığını aktaran Muğayyar, uluslararası kanunlara göre insani yardımda bulunan kişilerin korunması gerektiğine işaret etti.