Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Gençlere Ücretsiz 10 GB İnternet ve Vergisiz Telefon Bilgisayar Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gençlere ücretsiz 10 GB internet ile vergisiz cep telefonu ve bilgisayarın ne zaman yürürlüğe gireceğini açıkladı. Aylık 10 GB ücretsiz internetin Kasım ayında başlaması planlanırken, vergisiz telefon ve bilgisayar için başvuruların kısa sürede başlayacağı belirtildi.

Yayın Tarihi: 25.10.2023 15:13
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Gençlere Ücretsiz 10 GB İnternet ve Vergisiz Telefon Bilgisayar Açıklaması

Son Dakika: Gençlere Ücretsiz 10 GB İnternet ve Vergisiz Telefon Bilgisayar Açıklaması Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bir son dakika açıklamasında bulundu ve bedava internet ile vergisiz cep telefonu ve bilgisayarın ne zaman yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bakan Uraloğlu yaptığı son dakika açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen haftalarda müjdesini verdiği vergisiz telefon ve bilgisayar ile 10 GB ücretsiz internet ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Uraloğlu yaptığı son dakika açıklamasında aylık 10 GB ücretsiz internetin Kasım ayında başlayacağını söyledi. Bu konuda çalışmaların sürdüğünü söyleyerek açıklamasına başlayan Uraloğlu, çalışmaların Ekim ayı sonuna yetiştirilmeye çalışıldığını, ancak yetişmemesi durumunda en geç Kasım ayının ilk günlerinde yürürlüğe gireceğini söyledi.

Uraloğlu yaptığı açıklamada ücretsiz 10 GB internet ile ilgili, 'Sayın Cumhurbaşkanı'mızın sizlere vadettiği 10 GB internetle ilgili süreci aşağı yukarı tamamladık. Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak. Onları size vermiş olacağız' ifadelerini kullandı.

Vergisiz Telefon ve Bilgisayar

Vergisiz telefon ve bilgisayar ile ilgili de konuşan Bakan Uraloğlu, 'Bilgisayar ve cep telefonuna ciddi bir destek sağlamış olacağız. O da netleşti' dedi ve başvuruların kısa sürede başlayacağını söyledi.

Vergisiz telefon ve bilgisayarların listesi için TIKLAYIN