Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘2023 Leadership Awards’ Ödül Programında Yılın CEO’su Seçildi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘2023 Leadership Awards’ ödül programında ‘Yılın CEO’su’ seçildi. Halkbank ayrıca farklı kategorilerde 21 altın, beş gümüş ve dört bronz ödül kazandı.

Yayın Tarihi: 15.10.2023 09:36
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘2023 Leadership Awards’ Ödül Programında Yılın CEO’su Seçildi

EKONOMİ SERVİSİ

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘2023 Leadership Awards’ ödül programında yer alan ‘Yılın Lideri’ kategorisinde kazandığı 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz ödülle ‘Yılın CEO’su’ seçildi. Arslan, ödül programında bu unvanı kazanan ilk Türk yönetici oldu.

Kadın girişimci desteği Halkbank, ödül programında ürettiği finansal ürünlerle ‘Yılın Bankası’ ve ‘Finans Alanında Fikir Önderi’ seçilirken, giyilebilir teknoloji ürünü Paraf Ring Pay ile ‘İnovasyon’, Metaverse evreninde açtığı etkinlik merkezi ile ‘Dijital Dönüşüm ve Sosyal Medya’, bankacılık, finans, muhasebe ve sigortacılık hizmetleriyle ‘Finansal Ürün ve Hizmetlerde Liderlik’, geliştirdiği sosyal sorumluluk ve toplumsal katkı projeleriyle de ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ ve ‘Sosyal Sorumluluk Alanında Yenilikçilik’ kategorilerinde altın ödüle ulaştı. ‘2023 Globee Awards For Women In Business’ programında da ödül kazanan tek Türk finans kurumu olan Halkbank, ‘En İyi Finansal Hizmet veya Servis’ kategorisinde ‘Kadın Girişimci Destekleri’ ile altın ödüle uzandı.

Banka, her yıl farklı kategorilerde dünyanın en iyi şirketlerini seçen Amerika merkezli The Globee Awards’un 2023 yılı “The Globee Leadership Awards”, “The Globee Business Awards” ve “The Globee for Women In Business” ödül programlarında 21 altın, beş gümüş ve dört bronz ödüle layık görüldü. Yarışma organizasyonundan yapılan açıklamaya göre Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise; “2023 Leadership Awards” ödül programında yer alan “Yılın Lideri” kategorisinde kazandığı 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz ödülle “Yılın CEO’su” seçildi. Arslan ödül programında bu unvanı kazanan ilk Türk yönetici oldu.

Kadın girişimcilik desteği Halkbank, The Globee Awards kapsamında bu yıl 16’ncısı düzenlenen “2023 Globee Awards For Women In Business” programında da ödüle layık görülen tek Türk finans kurumu oldu. Türkiye’de üreten kadına destek vermek amacıyla yürütülen uygulamalar nedeniyle “En İyi Finansal Hizmet veya Servis” kategorisinde “Kadın Girişimci Destekleri” ile altın ödüle alındı.

Ödül programında elde edilen başarının Halkbank’ın her geçen yıl güçlenerek artan marka değerinin küresel ölçekte göstergesi olduğunu belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Türkiye’nin gücünü iktisadi anlamda yaygınlaştırmak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına işaret ettiğimiz Türkiye Yüzyılı hedefleriyle örtüşen kalkınma hamlesinin öncüsü olmak için finansal, sosyal, fikri ve insan sermayesini seferber etmiş bir bankayız. 27 bin çalışanımızla yazdığımız bu başarı hikâyesini yeni ödüllerle taçlandırmak ve yeni bankacılık ekosisteminin öncüsü olmak için şevkle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.