Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Hamas'ın Gazze'deki Filistinlileri Engellediği İddia Ediliyor

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Hamas'ın Gazze Şeridi'nin güney kesimine giden Filistinlileri engellediği iddia edildi. IDF sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari düzenlediği basın toplantısında, 'Hamas'ın Filistinlilerin güneye gitmesini engellemek için aktif bir çaba gösterdiğini görüyoruz' dedi.

Yayın Tarihi: 14.10.2023 23:39
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Hamas'ın Gazze'deki Filistinlileri Engellediği İddia Ediliyor

'HAMAS, ARAÇLARIN GEÇİŞİNİ ENGELLİYOR'

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Hamas'ın Gazze Şeridi'nin güney kesimine giden Filistinlileri engellediği belirtildi. Hamas'ın yollarda barikat kurduğu belirtilen açıklamada, 'Hamas, Gazze Şeridi sakinlerinin ana yollarda ilerlemesini zorlaştırıyor ve bu yollardan araçların geçişini engelliyor' ifadeleri kullanıldı.

'FİLİSTİNLİLERİN GÜNEYE GİTMESİNİ ENGELLİYORLAR'

IDF sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari düzenlediği basın toplantısında, 'Hamas'ın Filistinlilerin güneye gitmesini engellemek için aktif bir çaba gösterdiğini görüyoruz' dedi. Gazze sakinlerine güneye gitmeleri konusunda çağrıda bulunmaya devam ettiklerini belirten Hagari, 'Hamas, sizi canlı kalkan olarak istiyor. Bu sizin kişisel güvenliğiniz için. Yakın gelecekte Gazze Şehri'ne çok geniş bir saldırı gerçekleştireceğiz' dedi.