Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İŞKUR'dan Son Dakika: Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımları

İŞKUR, temizlik ve güvenlik görevlisi kadrolarına 9 bin 11 personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru şartları ve nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgilere makalede yer verildi.

Yayın Tarihi: 28.10.2023 17:11
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

İŞKUR'dan Son Dakika: Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımları

İŞKUR'dan son dakika: Temizlik ve güvenlik görevlisi kadrolarına 9 bin 11 personel alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve mezuniyet şartı olmadan ilkokul , ortaokul , lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

KPSS şartı olmadan özel sektör bünyesine yapılan personel alımlarının detayları şu şekilde:

İŞKUR DUYURUSU GELDİ

Söz konusu personel alımı ilanlarına baktığımızda ilanların İŞKUR üzerinden yayımlandığı görülüyor. Güvenlik görevlisi, temizlik personeli pozisyonlarına Türkiye genelinde birçok şehirde yapılan personel alımları için başvuru bilgilerine finans7.com olarak bu yazımızda yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde açıklandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İŞKUR'a kayıtlı olmak
  • Kayıt yaptırmak
  • Başvuru yaptığı kadronun gerektirdiği özel niteliklere sahip olmak
  • Görevi yapmasına engel bir sağlık sorunu olmaması

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Güvenlik görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adayların silahlı ya da silahsız güvenlik kimlik kartının olması gerekmektedir. Birçok kadroya alınacak adaylar vardiyalı olarak çalıştırılacak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Temizlik personeli olarak alınacak personeller, görev yapacakları yerin tertibi, düzeni ve temizliğinden sorumlu olacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alımlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden ya da İŞKUR'dan yapması gerekmektedir. İşte adım adım başvuru anlatımı:

  1. Aşağıdaki linke gidin. https://www.iskur.gov.tr/
  2. Açılan sayfada İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın. Eğer İŞKUR şifreniz yoksa e Devlet ile giriş kısmından giriş yaparak sayfaya gidebilirsiniz.
  3. Giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa çıkacak. Burada , menüde bulunan İŞ İLANLARI yazan kısma tıklayın
  4. İş ilanlarına tıklayınca aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak. Bu ekranda MESLEK yazan yere , başvuru yapmak istediğiniz pozisyonun adını yazın. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi yazdıktan sonra başka bir kutucuğu doldurmanıza gerek yok. Daha sonra ARA butonuna tıklayın. İlanlar aşağıda sıralanacaktır.