Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İsrail Başbakanı Gazze Sınırındaki Askerleri Ziyaret Etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze sınırındaki askeri birlikleri ziyaret etti ve askerlere yaptığı konuşmada bir sonraki aşamanın geldiğini belirtti. Hamas'ın saldırıları sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti.

Yayın Tarihi: 14.10.2023 18:15
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

İsrail Başbakanı Gazze Sınırındaki Askerleri Ziyaret Etti

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar devam ederken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze sınırındaki askeri birlikleri ziyaret etti.

İsrail Başbakanı, ziyarete dair sosyal medya platformu X'ten bir video paylaştı. Videoda Netanyahu’nun askerlere yaptığı konuşmada “Bir sonraki aşamaya hazır mısınız? Yeni aşama geliyor” ifadesini kullandığı görülüyor. Askerler Netanyahu'ya başlarını sallayarak yanıt verdi. Netanyahu, X’teki mesajına “Gazze Şeridi’ndeki savaşçılarımızla ön saflarda. Hepimiz hazırız” notunu düştü.

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti. Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı. Saldırılarda binlerce kişi hayatını kaybederken binlercesi de yaralandı.