Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İsrail'de Sel Son Dakika Haberleri: Tel Aviv'de Su Baskınları Oluştu

Tel Aviv'de aşırı yağışın neden olduğu su baskınları sonucunda İsrail'de sel yaşandı. Gazze'ye yapılacak kara harekatı ise bu sebeple ertelendi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kara harekatı sinyali verdiği belirtildi. Ayrıca, Lübnan sınırında da çatışmalar yaşandı.

Yayın Tarihi: 15.10.2023 20:39
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

İsrail'de Sel Son Dakika Haberleri: Tel Aviv'de Su Baskınları Oluştu

İsrail sel son dakika haberleri ile takip ediliyor.

Tel Aviv şehrinden gelen görüntüler aşırı yağışın neden olduğu su baskınlarını gözler önüne serdi.

İddiaya göre yağışlar sebebiyle Gazze'ye yapılacak kara harekatı ertelendi.

Peki, İsrail'i sel mi bastı, son durum nedir?

İşte, İsrail'de son durum... İSRAİL'DE SEL! Gazze'ye yönelik bombardımanına devam eden İsrail'in Tel Aviv kentinde aşırı yağışa bağlı olarak su baskınları oluştu.

Arabaların yüzdüğü görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya başladı.

İddiaya göre Gazze'ye yapılacak kara harekatı da bu sebeple ertelendi.

İSRAİL FİLİSTİN SAVAŞI SON DURUM: GAZZE'YE KARA HAREKATI BAŞLIYOR MU?

Gazze'ye su, elektrik ve yakıt akışı kesilirken, İsrail Başbakanı Netanyahu 'Bir sonraki aşama geliyor' diyerek kara harekatının sinyalini verdi.

AA Ortadoğu Haber Müdürü Turgut Alp Boyraz, A Haber ekranlarında bölgedeki son gelişmeleri aktardı: 'Öncelikle birkaç yeni gelen notla başlayalım. İsrail, Gazze'de güneye doğru, daha güvenli olduğu söylenen yerlere doğru gitmeye çalışanları da vurdu. 20 kişi bu saldırılarda bugün hayatını kaybetti. İkinci önemli gelişme Lübnan sınırında yaşandı. İsrail ordusu, tanksavarlarla İsrail ordu pozisyonunun hedef alındığını duyurdu. Ve hedef alınan yerleri vurmaya başladığını söyledi. Lübnan tarafından düzenlenen saldırılarda 1 İsrailli hayatını kaybetti, 3 İsrailli yaralandı. Bunların sivil mi asker mi olduğunu henüz teyit edemedik.