Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Gazze Operasyonu Devam Ediyor

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın İsrail'e meydan okuduğu Gazze Operasyonu 26. gününde devam ediyor. Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in esir kurtarma açıklamasını yalanladı ve Gazze'nin işgal askerlerine mezarlık olacağını belirtti. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede İsrail'in kıyım yapması ve sivilleri hedef alması tepkilere neden oluyor.

Yayın Tarihi: 01.11.2023 11:35
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Gazze Operasyonu Devam Ediyor

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı 'Aksa Tufanı' adıyla kapsamlı bir operasyon başlatmasının ardından İsrail'in Gazze'ye saldırıları 26. gününde sürüyor.

Bölgede çatışmalar şiddetlenirken Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Tel Aviv yönetimine bir kez daha meydan okudu. 'GAZZE'DEKİ ESİRLERİ KURTARMALARI 20 YIL SÜRER' İsrail'in bir askerini kara operasyonuyla kurtardığı yönündeki açıklamasını yalanlayan Ebu Ubeyde, 'İsrail'in İzzeddin Kassam'ın tuttuğu bir esire ulaşmasının mümkün değil. Binyamin Netanyahu, eğer bir esiri bir aylık savaştan sonra serbest bırakmakla övünüyor ve kutluyorsa Gazze'deki kalan esirleri bu yöntemle kurtarması 20 yıl sürer.' ifadelerini kullandı.

'GAZZE İŞGAL ASKERİNE MEZARLIK OLACAK' Netanyahu'ya göz dağı veren Ebu Ubeyde, 'Bu savaşla Netanyahu'nun Gazze'deki ezici zaferi çöktü, dolayısıyla onun siyasi geleceğine son verecek. Ve Allah'ın kudretiyle bu gaspçı varlığın sonunun başlangıcı olacaktır. Netanyahu ve askerlerine, savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz. Bu savaşta kurtuluş savaşının başlangıcını ve işgalin sonunu görüyoruz. Allah'ın yardımıyla ve gücüyle hala yapacak çok şeyimiz var. Ve söz verdiğimiz gibi Gazze, işgal askerlerine ve siyasi liderliğine mezarlık olacak.' dedi.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Hamas'ın başlattığı operasyonun ardından 26 gündür Gazze'yi bombalayan İsrail, kentte resmen kıyım yapıyor. Sivillerin bulunduğu birçok noktayı vuran İsrail ordusu 8 binden fazla canı katletti. Tanklarıyla da kent sınırlarına giren İsrail askerleri ile Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.