Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Kilo Vermenin 1 Dakikalık Yöntemleri

Kilo vermek için uygulayabileceğiniz 1 dakikalık yöntemler. İçeceklerinize maden suyu katmak, sabit telefonları kullanmamak, sakız çiğnemek, yeşil çay tüketmek, kan testi yaptırmak, yağları sprey şişelerine koymak ve yemek yerken aynaya bakmak gibi pratik yöntemler kilo vermenizi hızlandırabilir.

Yayın Tarihi: 03.11.2023 20:40
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Kilo Vermenin 1 Dakikalık Yöntemleri

Kilo Vermeniz İçin Uygulayacağınız Bu Yöntemler Sadece 1 Dakikanızı Alacak

Ancak etkili olmasını istiyorsanız size vereceğimiz yöntemleri harfiyen yerine getirmeniz gerekecek. ‘’Ben zaten diyet yapıyorum bunlara gerek yok ‘’ demeyin. Bu yöntemlerle daha hızlı kalori yakacak, kilolarınızdan daha çabuk kurtulacaksınız.

İşte kilo vermenizi sağlayacak 7 pratik yöntem:

 • İçeceklerinize maden suyu katın

  Yemeklerde veya gün içerisinde içtiğiniz soğuk içeceklerin içerisine maden suyu karıştırın. Bu durumda içeceğinizin yarısını kullanmış olacaksınız. Böylelikle alacağınız kalori miktarını da en aza indirmiş olacaksınız.

 • Sabit telefonlar kullanmayın

  Evinizde bulunan sabit telefonları kaldırıp atın. Onun yerine telsiz telefonlar kullanmaya özen gösterin. Çamaşır yıkayın, masayı toplayın, yerleri silin, çiçekleri sulayın…Yapacağınız bu aktivitelerin tümü, toplamda 255 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

 • Sakız çiğneyin

  Tatlandırıcısız sakız çiğnemek, metabolizma hızını %20 oranında arttırıyor. Böylelikle de kilo vermenize yardımcı oluyor.

 • Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay tüketin

  Yeşil çayın yağ yakımına yardımcı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yürüyüşten önce yeşil çay içmek yağ yakımınızı büyük ölçüde hızlandıracaktır.

 • Kan testi yaptırın

  Yaklaşık 12 kadından birinin tiroid bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden. Kan testi yaptırarak tiroid bezlerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Yağları sprey şişelerine koyun

  Aldığınız yağları sprey şişelerinin içerisine koyun. Salata ve yemeklere püskürterek ekleyin. Bu durumun sonucunda yağı daha az tüketeceksiniz.

 • Yemek yerken aynaya bakın

  Yemek yerken aynaya bakmak iştahınızı azaltacaktır. Yemek yeme potansiyelinizi %30 olumsuz etkileyecektir.