Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

KOSGEB, Depremden Etkilenen İşletmelere Destek Sunuyor

KOSGEB, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerden etkilenen Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri canlandırmayı hedefliyor. Proje, KOBİ'lere hasar durumuna, ölçeğine ve bulunduğu ile göre 750 bin liraya kadar destek fırsatı sunacak. KOSGEB faizsiz krediye nasıl başvurulur? KOSGEB faizsiz krediye başvurular ne zaman başlayacak? KOSGEB faizsiz kredi başvuru şartları ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dünya Bankası ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu finansman desteğiyle 450 milyon dolarlık bir kaynağı işletmelerimizin emrine sunuyoruz. KOBİ'lerimizi ilk 24 ayı geri ödemesiz olan tamamen faizsiz bu destekten yararlanmaya davet ediyorum." Açıklamasında bulunmuştu. KOSGEB 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ 0 FAİZ KREDİ NASIL ALINIR? Deprem bölgesinde yer alan işletmeleri kapsayan kredi 6 ay süreli destekte ilk 24 ay geri ödeme olmayacak. İşletmeler sonraki 12 ayda 3 taksit halinde geri ödemelerini yapacak. Geri ödemeler tamamen faizsiz olacak. HANGİ İLLER KOSGEB 0 FAİZ PROJESİNE DAHİL EDİLDİ? 202

Yayın Tarihi: 02.11.2023 12:27
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

KOSGEB, Depremden Etkilenen İşletmelere Destek Sunuyor

KOSGEB faizsiz krediye nasıl başvurulur?

KOSGEB, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerden etkilenen Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri canlandırmayı hedefliyor. Proje, KOBİ'lere hasar durumuna, ölçeğine ve bulunduğu ile göre 750 bin liraya kadar destek fırsatı sunacak.

KOSGEB faizsiz krediye başvurular ne zaman başlayacak? KOSGEB faizsiz kredi başvuru şartları ne?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ DUYURMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dünya Bankası ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu finansman desteğiyle 450 milyon dolarlık bir kaynağı işletmelerimizin emrine sunuyoruz. KOBİ'lerimizi ilk 24 ayı geri ödemesiz olan tamamen faizsiz bu destekten yararlanmaya davet ediyorum." Açıklamasında bulunmuştu.

KOSGEB 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ 0 FAİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Deprem bölgesinde yer alan işletmeleri kapsayan kredi 6 ay süreli destekte ilk 24 ay geri ödeme olmayacak. İşletmeler sonraki 12 ayda 3 taksit halinde geri ödemelerini yapacak. Geri ödemeler tamamen faizsiz olacak.

HANGİ İLLER KOSGEB 0 FAİZ PROJESİNE DAHİL EDİLDİ?

2023-2025 yıllarını kapsayan projeden, depremin yıkıcı etkisinin en fazla görüldüğü Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Nurdağı ve İslahiye'de hasar gören veya en az yüzde 30 gelir kaybına uğrayan işletmeler; Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa ve Gaziantep'de ise (Nurdağı ve İslahiye ilçeleri hariç) hasar gören işletmeler faydalanacak.

PROJEDE DESTEKLENECEK İLLER 2 GRUBA AYRILDI

Proje kapsamında desteklenecek iller yaşanan hasar göz önüne alınarak 2 gruba ayrılmıştır.

Grup 1: Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ve Nurdağı Islahiye İlçeleri

Grup 2: Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep (Nurdağı ve Islahiye hariç)