Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Kullanıcılara Sıkıntı Yaratan WhatsApp'a İki Yeni Özellik

Son dönemde pek çok yeni özelliğiyle gündeme gelen WhatsApp, bu defa iki yeni özelliğini duyurdu. Sesli ve görüntülü mesajlar arasında geçişleri kolaylaştıracak yenilik ve eski mesajları bulmayı kolaylaştıran tarih bazlı arama özelliği kullanıcılara sevindirici haber oldu.

Yayın Tarihi: 17.10.2023 17:06
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Kullanıcılara Sıkıntı Yaratan WhatsApp'a İki Yeni Özellik

Kullanıcılara Sıkıntı Yaratan WhatsApp'a İki Yeni Özellik

Son dönemde pek çok yeni özelliğiyle gündeme gelen WhatsApp, bu defa iki yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp Beta sürümünde test edilen özelliklerden birisi sesli ve görüntülü mesajlar arasında geçişleri kolaylaştıracak yenilik olurken, bir başka yenilik daha duyuruldu.

Sesli ve Görüntülü Mesaj Menüsü Kolaylık Sağlayacak

WhatsApp önceki günlerde aynı sesli mesajlar gibi görüntülü mesajlar gönderebileceğimizi açıklamıştı. Fakat kullanıcılar hem sesli hem de görüntülü mesaj gönderirken çeşitli sorunlar yaşayabiliyordu. Meta bu durumun farkına varmasının ardından artık sesli ve görüntülü mesaj modu değişikliğinde kolaylıklar sağlayacak güncellemeyi getirmeye karar verdi.

Eski Mesajları Bulamayanlara Sevindirici Haber

Bir başka gelmesi beklenen yeni özellik ise kullanıcıların bulamadığı eski mesajlar ile ilgili oldu. Kullanıcılar eski mesajlarını bulmaya çalışırken artık tarih bazlı aramalar gerçekleştirebilecek. Bu sayede aranıldığı halde bulunamayan eski mesajlar çok daha rahat bulunabilecek.

IP Adresinde Yenilik

Ayrıca "Aramalarda IP adresini koru" seçeneği vasıtasıyla kullanıcılar uygulama üzerinden gerçekleştirdikleri aramalarda IP adreslerinin bulunmasına engel olabilecek ve bu sayede bulundukları konumları da gözükemeyecek.