Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Limon Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

Limon kabuğunun, suyundan daha fazla besin içerdiği ve birçok hastalığa karşı savaşan bileşikler içerdiği kanıtlanmıştır. Limonu dondurup rendeleyerek maksimum fayda sağlanabilir. Limon kabuğu, kanserle savaşan bileşikler içerir ve zehirli atıkları ortadan kaldırabilir. Ayrıca cilt için de faydalıdır.

Yayın Tarihi: 22.10.2023 15:55
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Limon Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

Limon Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

Limon, asırlardır yemek hayatımızın bir parçası olmuştur. Bugüne kadar onları meyve suyu veya dilim şeklinde kullanıyoruz. Bugün size kanser, obezite ve şeker hastalarına iyi gelen başka bir formundan bahsedeceğiz. Limonun kabuğunun, suyundan daha fazla besin içerdiği ve birçok hastalığa karşı savaşan bileşikler içerdiği kanıtlanmıştır. Maksimum fayda sağlamanın en iyi yolu onları dondurmak, rendelemek ve kullanmaktır.

LİMONU DONDURUN VE RENDELEYİN!

Bir limonu güzelce yıkayın. Ardından buzluğa koyun ve bir gece bekletin ertesi gün limonu kabuğuyla birlikte rendeleyin.Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğu ile birlikte hiçbir şekilde ziyan etmeden kullanabilirsiniz. Bu sayede limonun içerisinde bulunan tüm vitaminlerden faydalanmış olursunuz.

KANSERLE SAVAŞAN BİLEŞİKLER İÇERİR

Araştırmalara göre limon, C vitamini, glikozitler, pektin ve limonun dahil olmak üzere yaklaşık 25 kanserle savaşan bileşikler içerir.Uzmanlara göre, kabuğundaki besinler meyve suyundan daha fazla bulunur ve bu nedenle, bunların dondurulması ve daha sonra gıda ve cilt bakımı amacıyla kullanılması önerilir.

ZEHİRLİ ATIKLARI ORTADAN KALDIRIR

Araştırmalara göre, limon kabukların insan vücudundaki tüm zehirli atıkları uzaklaştırma potansiyeli olduğu saptanmıştır.Hindistan'da ve yurtdışında da kanser hastalarının tedavisinde kullanılmalarının nedeni budur.

CİLT İÇİN İYİDİR

Raştırmalara göre, kabukların insan vücudundaki tüm zehirli atıkları uzaklaştırma potansiyeli olduğu görülmüştür.