Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İsrail'e Tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını eleştirerek geri adım olmadığını belirtti. Bahçeli'nin işaret ettiği olay ise ABD Başkanı Biden'ın acil durumlar için Durum Odası'na gitmesiydi.

Yayın Tarihi: 24.10.2023 12:10
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den İsrail'e Tepki

Hamas'ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, Gazze'ye 18 gündür bomba yağdırmaya devam ederken partisinin grup toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den dikkat çeken bir çıkış geldi.

Bahçeli, İsrail'e Gazze'ye yönelik saldırılarını sonlandırması için 24 saat süre vermesi ve sürenin dolmasına rağmen harekete geçmediği için eleştirildi. 'Bizde geri adım yoktur. 24 saati Amerika'nın saatiyle özdeşleştirip 'Neredeydi 24 saat?' diye soran Amerikan uşakları, Biden saat kaçta dinlenme ofisine gitti?' şeklinde konuştu.

MHP Liderinin İşaret Ettiği Olay Ne?

Bahçeli'nin işaret ettiği gelişme dün akşam saatlerinde yaşanmıştı. ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmasını yarıda keserek acil durum ve kritik operasyonların değerlendirildiği Durum Odası'na gitti. Biden, konuşmasının sonunda 'Kusura bakmayın, durum odasına gitmem gerekiyor, orada ilgilenmem gereken bir mesele var' dedi.

Beyaz Saray'dan Açıklama Var

Beyaz Saray'ın sosyal medya hesabından ise 'Başkan Biden ve Başkan Yardımcısı Harris, ulusal güvenlik ekibinden İsrail ve Gazze'deki son gelişmelere ilişkin bir brifing aldı' şeklinde bir bilgilendirme yapıldı.