Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Otomotiv Devinde Baba Oğul Kavgası! Satışları Eleştiren Sosyal Medya Paylaşımını Affetmedi

Otomotiv sektöründe dev bir yabancı markanın Türkiye temsilciliğini yapan Şahsuvaroğlu Holding'in veliahdı Yunus Şahsuvaroğlu, otomobil satışlarının azalmasını eleştirdi. Babası Nihat Şahsuvaroğlu ise oğlunun bu yorumlarından dolayı savcılığa şikayette bulundu. Savcılık, söz konusu paylaşımın şirketin üretmiş olduğu ürünler hakkında bir yorum içermediğini, şirketin satışını yaptığı markaya ilişkin verilerin açıklanmasının bir kötüleme olmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 14:20
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Otomotiv Devinde Baba Oğul Kavgası! Satışları Eleştiren Sosyal Medya Paylaşımını Affetmedi

Otomotiv Devinde Baba Oğul Kavgası! Satışları Eleştiren Sosyal Medya Paylaşımını Affetmedi

Yunus Şahsuvaroğlu otomobil satışlarını eleştirdi babası Nihat Şahsuvaroğlu oğlunu şikâyet etti. Nihat Şahsuvaroğlu, oğlu Yunus Şahsuvaroğlu'nun sosyal medya paylaşımını affetmedi. Otomotiv sektöründe dev bir yabancı markanın Türkiye temsilciliğini yapan Şahsuvaroğlu Holding’in veliahtı Yunus Şahsuvaroğlu babasını fena kızdırdı.

Sabah’tan Seda Nur’un aktardığına göre, Yunus Şahsuvaroğlu, otomobil satışlarının azaldığına dair medyada çıkan bir haberi sosyal medyadan paylaşıp şu yorumu yaptı:“Otomobil satışının çığ gibi büyüyerek arttığı bu dönemde küçülmeyi başaran patron, bayi ve tüm çalışanları tebrik ediyorum. Bu gerçekten büyük başarı çünkü zoru başarmışlar.”

Yunus Şahsuvaroğlu'nun otomobil satışları eleştirisi babasının tepkisini çekti. Otomotiv sektörünün dev isimlerinden Şahsuvaroğlu Holding'in veliahdı Yunus Şahsuvaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla otomobil satışlarının azalmasını eleştirdi. Babası Nihat Şahsuvaroğlu ise oğlunun bu yorumlarından dolayı savcılığa şikayette bulundu.

Otomotiv Devinde Baba Oğul Kavgası!

Otomotiv sektöründe dev bir yabancı markanın Türkiye temsilciliğini yapan Şahsuvaroğlu Holding'in veliahtı Yunus Şahsuvaroğlu, otomobil satışlarının azalmasına dair bir haberi sosyal medya hesabından paylaşarak şu yorumu yaptı:"Otomobil satışlarının arttığı bir dönemde küçülmeyi başaran patron, bayi ve tüm çalışanları tebrik ediyorum. Bu gerçekten büyük başarı çünkü zoru başarmışlar." Yunus Şahsuvaroğlu'nun bu yorumu, babası Nihat Şahsuvaroğlu'nun tepkisini çekti. Holdingin yönetim kurulu başkanı olan Nihat Şahsuvaroğlu, oğlunun yaptığı paylaşımın holdingin itibarını zedelediğini savunarak savcılığa şikayette bulundu.

Savcılık Kararı

Savcılık, söz konusu paylaşımın şirketin üretmiş olduğu ürünler hakkında bir yorum içermediğini, şirketin satışını yaptığı markaya ilişkin verilerin açıklanmasının bir kötüleme olmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

Otomotiv Sektöründe Karışıklık

Türkiye'de otomobillerle alakalı içerikler üreten gazeteci Emre Özpeynirci'nin paylaşımı, dünyaca ünlü otomobil markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Şahsuvaroğlu Holding'i karıştırdı. Sosyal medyada binlerce takipçisine otomotiv sektörüyle ilgili içerikler paylaşan gazeteci Emre Özpeynirci'nin 5 Ağustos 2023 günü yaptığı paylaşım olay oldu. İddiaya göre Özpeynirci, sosyal medya hesabından, otomobil pazarında 2023 yılında satışı en çok düşen ve artan markaları sıraladığı bir gönderi paylaştı. Söz konusu paylaşımda Şahsuvaroğlu Holding'in Türkiye temsilciliğini üstlendiği Güney Kore kökenli SsangYong markası da vardı.

Baba-Oğul Kavgası Devam Ediyor

Veliahtın yorumu babasını kızdırdı, oğlunu da gözü görmedi. Savcılık ise otomobil şirketini haksız buldu.