Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın Küresel Ekonomiye Etkisi

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın küresel ekonomiye etkisi, çok sayıda iş yapan kişiyi batırdı. Yaptırımlar ve tahıl krizi nedeniyle birçok banka, kurum ve kuruluş battı. ABD'de iflas furyası başladı ve Wild Wing Cafe restoran zinciri de iflas etti. Restoran, kanatlı tavuk ve çeşitli soslarla ünlü bir mekan olarak bilinmektedir.

Yayın Tarihi: 31.07.2023 15:19
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın Küresel Ekonomiye Etkisi

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın derinden etkilediği küresel ekonomi çok sayıda iş yapan kişiyi batırdı.

Bu süreçte yaptırımlar ve tahıl krizi nedeniyle çok sayıda banka, kurum ve kuruluş ise battı. Özellikle Rusya merkezli şirketler batarken iflas furyası ABD'ye de sıçradı. ABD'de gelen peş peşe iflasların ardından merkezi Kuzey Carolina olan Wild Wing Cafe adlı restoran zinciri de iflas ettiğini duyurdu.

BORÇ 10 MİLYON İLE 50 MİLYON ARASINDA!

Son aylarda restoranların çoğu kapanırken, 19 Temmuz'da 11 iflas koruması başvurusu yapıldı. Aetius Companies LLC'nin başını çektiği bir dizi sınırlı sorumlu kuruluş altında dosyalama yapan şirket, 10 milyon ila 50 milyon dolar arasında varlığa ve en az 10 milyon ila 50 milyon dolar arasında borca sahip olduğunu iddia ediyor.

WILD WING CAFE NE İŞ YAPAR?

Wild Wing Café 1990 yılında ABD'nin Güney Karolina eyaletinin Hilton Head Island bölgesinde kurulmuştur. Şirket, kanatlı tavuk ve çeşitli soslarla ünlü bir restoran zinciridir. Wild Wing Café'nin kuruluş amacı, müşterilere lezzetli atıştırmalıklar ve soslar sunmak ve keyifli bir atmosferde eğlenmelerini sağlamaktır. Restoranın menüsünde çeşitli çıtır kanat tavuk parçaları, sandviçler, salatalar ve çeşitli soslar bulunmaktadır. Ayrıca birçok mekanda canlı müzik ve televizyonlarla spor etkinliklerini izleyebileceğiniz bir ortam sunulmaktadır.