Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Ana Okulu bünyesinde eksikliği gidermek için daimi süreli çalışacak kamu personeli alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Yayın Tarihi: 24.10.2023 15:11
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ana Okulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Daimi süreli çalışacak Kamu statüsünde Kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan aranan nitelikleri sağlıyor olmaları dahilinde başvurular kabul edilecektir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yayımlanmış olan kamu personeli alımı ilanına göre Sağlık Bakanlığına bağlı olan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ankara biriminde görevlendirilmek üzere; 1 Kişi Erken Çocuklukta Öğretmen Yardımcısı/Çocuk Bakıcısı, alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek üzere alım yapılacak kontenjan için genel olarak 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek' gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

1. Üniversitelerin en az iki yıllık Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümlerinden mezun olmak, 2. 30 yaşından gün almamış olmak, 3. En az 6 ay mesleki deneyime sahip olmak, 4. Ankara’da ikamet etmek. 5. KPSS den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü kamu personeli alımı için adaylar başvurularını sadece İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirecekler. Bu kapsamda başvurular 23 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 27 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurularınızı İş İlan No (00007878711) ile gerçekleştirebilirsiniz.