Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Sağlık Mühendisi TikTok'ta Dışkı Satışıyla Şöhret Oldu

Sosyal medyada paylaştığı yaptığı finans ve ekonomi içerikleri ile şöhrete kavuşan sağlık mühendisi Sarah Adekola, TikTok üzerinden laboratuvarların ve sağlık kurumlarının insanlardan dışkı örneklerini para karşılığında satın aldığını söyledi. Adekola, dışkının hem bilimsel araştırmaları desteklemek hem de sağlık sorunu yaşayanlara yardım etmek için harika bir yöntem olduğunu belirtti. ABD'de insan dışkılarının 500 dolara (yaklaşık 14 bin TL) satıldığını ifade eden Adekola, her gün dışkıyı satarsanız yılda 218 bin dolar (yaklaşık 6.1 milyon TL) kazanabileceğini söyledi. Ancak dışkıyı satmadan önce sağlık kontrollerinden geçilmesi gerektiğini ve donörlerin antibiyotik kullanmamış olması gerektiğini vurguladı.

Yayın Tarihi: 25.10.2023 03:51
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Sağlık Mühendisi TikTok'ta Dışkı Satışıyla Şöhret Oldu

Sağlık Mühendisi Sarah Adekola TikTok'ta Dışkı Satışıyla Şöhret Kazandı

Sosyal medyada paylaştığı yaptığı finans ve ekonomi içerikleri ile şöhrete kavuşan sağlık mühendisi Sarah Adekola, kısa yoldan para kazanmanın olağandışı bir yöntemini ortaya çıkardı.

TikTok üzerinden paylaşım yapan genç kadın, laboratuvarların ve sağlık kurumlarının insanlardan dışkı örneklerini para karşılığında satın aldığını söyledi. Adekola, “Bu hem bilimsel araştırmaları desteklemek, hem sağlık sorunu yaşayanlara yardım etmek hem de para kazanmak için harika bir yöntem. Sizin dışkınızı inceleyerek belki birçok hastalığı iyileştirebilirler” dedi.

Finans uzmanının paylaşımı büyük beğeni topladı.

ABD’de insan dışkılarının 500 dolara (yaklaşık 14 bin TL) satıldığını belirten Adekola, “Eğer her gün dışkınızı para karşılığı satarsanız yılda 218 bin dolar (yaklaşık 6.1 milyon TL) kazanabilirsiniz” dedi. Fakat para karşılığında dışkıyı satmadan önce önce bir dizi sağlık kontrolünden geçildiği belirtilirken 18-60 yaş arasındaki sağlıklı bireylerin başvurabileceği kaydedildi.

ANTİBİYOTİK KULLANMAMIŞ OLMAMASI GEREKİYOR

Donör olacak kişilerin kronik bir rahatsızlığı olmaması ve numuneyi vermeden 3 ay önceye kadar antibiyotik kullanmamış olması gerekiyor.

Adekola’nın paylaşımı büyük beğeni toplarken bazı sosyal medya kullanıcıları, “Nereye başvuruyoruz”, “Bende çok var, ben hemen satmalıyım” gibi yorumlarda bulundu.