Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Şaşırtan Tablo! 120 Milyon Yengeç Yola Düştü: Her yer Kırmızıya Döndü

Doğada var olan sadece insanlar değil, hayvanlar da mevsimlere göre göç ediyorlar. Hem üremek hem de yiyecek bulmak için daha uygun yaşam alanlarına doğru ilerleyen hayvanlar arasında en yüksek göçü yengeçler yapıyor. Aktarılan son bilgilere göre 120 milyon yengecin, Avustralya'da bulundukları kara noktasından okyanusa doğru göç etmesi bekleniyor. Bu nedenle kırmızı yaratıkların büyük akını da başladı. Yengeç göçü başladı ortaya çıkan görüntüler şok etti. Her yer kırmızıya döndü. İstanbul'da bu aralar yüksek basınç sebebiyle hava kirliliği fazla... Özellikle gece ve sabahları kirlilik şehir üzerinde hapsoluyor... Kirlilik, bazı ilçelerde puslanma şeklinde kendini daha belirgin hissettiriyor.

Yayın Tarihi: 26.10.2023 03:33
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Şaşırtan Tablo! 120 Milyon Yengeç Yola Düştü: Her yer Kırmızıya Döndü

Doğada var olan sadece insanlar değil, hayvanlar da mevsimlere göre göç ediyorlar.

Hem üremek hem de yiyecek bulmak için daha uygun yaşam alanlarına doğru ilerleyen hayvanlar arasında en yüksek göçü yengeçler yapıyor.

120 MİLYON YENGEÇ GÖÇ EDECEK

Aktarılan son bilgilere göre 120 milyon yengecin, Avustralya'da bulundukları karaı noktasından okyanusa doğru göç etmesi bekleniyor. İşte bu nedenle kırmızı yaratıkların büyük akını da başladı.

ÖZEL YOLLAR VE KÖPRÜLER İNŞA EDİLDİ

Hava Forum tarafından yapılan paylaşımda ise bu yengeçler için özel yollar ve köprüler inşa edildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Avustralya Christmas Adası'nda 120 milyon yengecin katıldığı okyanus göçü başladı. Yengeçler için özel yollar ve köprüler inşa edildi. Şu an bu yollardan ve köprülerden ilerleyerek üreme amaçlı okyanusa ulaşacaklar. Tüm yengeçlere bu zorlu yolculukta kolay gelsin..."

Şaşırtan Tablo! 120 Milyon Yengeç Yola Düştü: Her yer Kırmızıya Döndü

Yengeç göçü başladı ortaya çıkan görüntüler şok etti. Her yer kırmızıya döndü. İşte detaylar...

Sosyal medyada hava durumuyla ilgili paylaşımlar yapan Kerem Ökten ve Hava Forum sitesi İstanbul için uyarıda bulundu.

Kerem Ökten, İstanbul için sarı seviye lodos var derken, Hava Forum da kirliliğe dikkat çekti. Hava Forum ayrıca, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda ilginç bir fotoğraf paylaştı ve "Avustralya Christmas Adası'nda 120 milyon yengecin katıldığı okyanus göçü başladı." ifadesini kullandı.

KEREM ÖKTEN'DEN LODOS UYARISI

Kerem Ökten şu mesajları paylaştı:

Kasım ayında havalar hareketlenecek. Kuzey yarım kürede ve Avrupa'da hiç bir sorun yok. Sadece Ülkemiz şansız taraftaydı. Bu durum Kasım ayı ile birlikte kırılacak...

Yarın İstanbul için sarı seviye lodos var. Yani açık alanda hafif eşyalar uçabilir. Bunlara önlem alınması yeterli. Çatılar ve ağaçlar için risk yok. Avrupa yakası daha çok etkilenecek. Lodos 3 gün etkili. Havalar hareketleniyor. Kasım ayı ile birlikte şanssızlığı kıracağız..

Kış yaklaşıyor. Heyecan dorukta. Vortex kovalamaya az kaldı. 24 Ocak 2022 vortex'i hakkında ne düşünüyorsunuz?

HAVA FORUM İSE İSTANBUL'A DİKKAT ÇEKTİ

İstanbul'da bu aralar yüksek basınç sebebiyle hava kirliliği fazla... Özellikle gece ve sabahları kirlilik şehir üzerinde hapsoluyor... Kirlilik, bazı ilçelerde puslanma şeklinde kendini daha belirgin hissettiriyor.