Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Son dakika Binyamin Netanyahu haberleri: İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarına ilişkin çarpıcı iddia

İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarına ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya çıktı. Beyaz Saray'dan iki üst düzey yetkili, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun siyasi ömrünün kısaldığını ve sayılı günlerinin kaldığını söyleyerek, bu durumun Beyaz Saray'da gündem olduğunu açıkladı. ABD Başkanı Joe Biden'ın da Netanyahu'ya bu durumu ilettiği belirtildi. Netanyahu ise istifa çağrılarını reddederek Hamas'ı ortadan kaldıracağını söyledi.

Yayın Tarihi: 02.11.2023 07:55
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Son dakika Binyamin Netanyahu haberleri: İsrail'in Filistin'deki katliam saldırılarına ilişkin çarpıcı iddia

İsrail'in Filistin'deki katliam saldırıları her geçen gün daha da şiddetlenerek sürürken, ABD'den çarpıcı bir Netanyahu iddiası geldi.

ABD merkezli Politico'da yer alan habere göre, Beyaz Saray'dan iki üst düzey yetkili, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun siyasi ömrünün kısaldığını ve sayılı günlerinin kaldığını söyleyerek, bu durumun Beyaz Saray'da gündem olduğunu açıkladı.

Yetkililer, ABD Başkanı Joe Biden'ın yakın zamanda Netanyahu ile yaptığı bir görüşmede bu durumun Netanyahu'ya ilettiğini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde istifa çağrıları yapılan Netanyahu, çağrıları kabul etmeyerek 'İstifa etmeyi düşünmüyorum. Hamas'ı ortadan kaldıracağım' açıklamasında bulunmuştu.