Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Son dakika haberi: Türkiye Aile Destek Programı müjdesi geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile Destek Programı'ndan yararlanan binlerce kişiye müjdeli haberi duyurdu. Aile Destek Programı ile ilgili yapılan açıklamalarda ödemelerin uzatıldığı ve başvuru şartlarının neler olduğu belirtildi. Başvurular e-devlet üzerinden alınmaktadır.

Yayın Tarihi: 05.07.2023 17:52
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Son dakika haberi: Türkiye Aile Destek Programı müjdesi geldi

Son dakika haberi: Türkiye Aile Destek Programı müjdesi geldi

Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada Aile Destek Programı'ndan yararlanan binlerce kişiye müjdeli haberi duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ UZATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile Destek Programı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 'Türkiye Aile Destek Programını bu sene de devam ettirme kararı aldık.'

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Aile destek programı başvuru şartları şu şekilde:

 • Türk vatandaşı olması,
 • Mavi Kart sahibi olmaması,
 • Yerleşim adresinin yurt dışında olmaması,
 • 18 yaşından küçük olmaması,
 • Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmaması,
 • Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.
 • Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

BAŞVURU E DEVLET'TEN

Başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

 1. E Devlet kapısına gidin.
 2. Daha sonra yukarıdaki gibi arama kısmına sosyal yardım yazarak ilk çıkan sonuca tıklayın.
 3. Tıkladıktan sonra e devlet girişi yapın ve aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak:
 4. Bu ekranda sağ üstte yer alan Yeni Başvuru butonuna tıklayın ve daha sonra istenen bilgileri girerek başvurunuzu yapın.