Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

SSK, Bağkur, 4A, 4B Emekli İkramiyelerinin Verileceği Tarih Belli Oldu

SSK, Bağkur, 4A, 4B emekli ikramiyelerinin verileceği tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere bir kereliğe mahsus olarak 5 bin lira ikramiye vereceklerini duyurdu. Emekli ikramiyeleri kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılacak. Ayrıca dul ve yetim aylığı alanlara da ödeme yapılacak.

Yayın Tarihi: 12.10.2023 18:28
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

SSK, Bağkur, 4A, 4B Emekli İkramiyelerinin Verileceği Tarih Belli Oldu

SSK, Bağkur, 4A, 4B emekli ikramiyelerinin verileceği tarih belli oldu!

Emekliler şimdi bu tarihe bakın! SSK, Bağkur, 4A, 4B emekli ikramiyelerinin hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu... Emekliler şimdi tek tek açıklanan bu tarihe bakın... Milyonlarca emeklinin adeta dört gözle beklediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyeleri için ödeme tarihleri de resmen açıklandı.

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili olarak yaptığı yaptığı açıklamada, emeklilere bir kereliğe mahsus olacak şekilde 5 bin lira ikramiye vereceklerini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarından sonra emekli ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı da merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı.29 EKİM EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALAMAYACAK?

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, merakla beklenen bu ödemelerden yaklaşık olarak 12.2 milyon emekli faydalanacak ve toplam maliyeti 61 milyar Türk Lirası olacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Konu ile ilgili olarak aktarılan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere bir kereliğe mahsus olacak şekilde 5 bin Türk Lirası ödeme yapmaya karar verdiklerini ve bu ödemelerin kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılacağını kaydetti.

DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARA ÖDEME VERİLECEK Mİ?

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre, yaşamını yitiren eşinden ya da anne – babasından dolayı dul ve yetim aylığı alanlara hisseleri oranında ödeme verilecek. Aktarılan bilgilere göre, vefat eden eşinin emekli aylığının yüzde 50’si başlanmış dul eşe 2 bin 500 Türk Lirası, yüzde 75’i bağlanmış dul eşe de 3 bin 750 TL verilecek.

Ayrıca paylaşılan detaylara göre, vefat eden kişiden dolayı eşine ve iki çocuğuna ölüm aylığı bağlanmışsa eşe 2 bin 500 Türk Lirası, çocuklarına da kişi başına 1.250 Türk Lirası ödeme verilecek.